Şefik Soyer, (Eski İmam Hatip) Meydanındaki Trafiğin Daha Faza Kilitlenmesine Engel Olun

Şefik Soyer, (Eski İmam Hatip) Meydanındaki Trafiğin Daha Faza Kilitlenmesine Engel Olun

68 kişi imzaladı. Hedefimiz 100.
Başlama tarihi:
Muhatap:
Niğde Belediye Başkanı ve

Bu kampanya neden önemli?

Sayın Başkan  inşaat mühendisi olmanız dedeni ile aşağıdaki sorunu sizin daha iyi anlayıp, sorunu çözme yeteneğinizin olduğunu biliyoruz.

Niğde ilimiz 170 bin nüfuslu  küçük bir Anadolu şehri olmasına rağmen, trafik sorunu gün gedikçe ağırlaşarak devam ediyor. Kentimizde iki kavşak, (Derbent ve Şefik Soyer meydanı) trafik sorununu yoğun yaşamaktadır. 

 Şefik Soyer (Eski imamhatip) meydanının mevcut konumu meydan düzenlemesine çok müsait. Kamu yararı gerekçesi bu düzenlemeyi mümkün kılacağını düşünüyoruz. Ancak buna engel 02-02-2018 tarih 36 karar numaralı  plan tadilatıdır. Söz konusu meydana bitişik parselde merkez camii  projesi,  bu proje gerçekleşirse inanın meydandaki trafik sorunu daha içinden çıkılmaz bir hal alacaktır. Kaldı ki planlanan proje alanına 300 metre mesafede 5 adet camii bulunmakta. Mevcut projenin uygulanması, ikisi Tarihi olan bu camilerin kullanımını da önleyecektir,  kamu yararı, buraya meydan düzenlemesinin elzem olduğunu göstermektedir. 

Diğer taraftan bir merkez Cami'ye ihtiyaç varsa en uygun konum, proje alanına 800 metre mesafede restorasyonu bitmekte olan tarihi Sungurbey Camidir. Bedesteni, Tarihi camileri ve kalesi ile bir Turizm  kompleksi, kentimizin çehresi değiştirebilir. Haydi kentini seven duyarlı vatandaşlar, milletvekilleri, belediye başkanı ve belediye meclis üyeleri, Çok Geç Olmadan Bu Projeye Dur Diyelim.

68 kişi imzaladı. Hedefimiz 100.