תתמכו בבקשה במחקרים בסיסיים ובניסויים קליניים להארכת תוחלת החיים הפעילה עד 100 שנים

תתמכו בבקשה במחקרים בסיסיים ובניסויים קליניים להארכת תוחלת החיים הפעילה עד 100 שנים

0 have signed. Let’s get to 200!
At 200 signatures, this petition is more likely to be featured in recommendations!
Oleg Teterin started this petition to Prime Minister Naftali Bennett


                                             הרווח של אריכות חיים בריאים 

אנו מבקשים לתמוך במחקרים בסיסיים ויישומיים ובניסויים קליניים להארכת תוחלת החיים הבריאים.

בכל יום כ-150,000 איש מתים בעולם. שלושה מכל ארבעה מקרי מוות נובעים כתוצאה ממחלות תלויות הגיל.

הגורמים העיקריים למוות כוללים התקף לב, שבץ מוחי, מחלות ריאות ומחלות נשימה אחרות, סרטן, מחלת אלצהיימר וסוגים אחרים של מחלות ניווניות תלויות גיל. 

תוחלת החיים העולמית עומדת כעת על כ-72 שנה. זהו שיפור מדהים שקרה במאתיים שנים האחרונות, שכן בשנת 1800 תוחלת החיים הממוצעת בעולם הייתה כ-29 שנה. השיפור מרשים במיוחד מאז 1950, כאשר תוחלת החיים הייתה רק 46 שנה. 

יש לשמוח על העלייה בתוחלת החיים הכללית. אומנם, פרק הזמן בו אנשים חולים במחלות כרוניות תלוית הגיל התארך גם הוא, ויותר ויותר אנשים סובלים ממחלות כרוניות קשות אלה.

מחלות אלה עלולות להוביל לסבל רב במשך שנים ולחייב את המדינה להוציא סכומי כסף עצומים על טיפולים ושירותים רפואיים.

הפרדיגמה הנוכחית של מערכת הבריאות היא לטפל במחלות אלו כאשר הן במצב קליני מתקדם. אומנם בשנים האחרונות בעקבות ההתקדמות בתחום הביולוגיה של ההזדקנות, התבררו הסיבות לעליה בתחלואה כתוצאה מתהליך ההזדקנות, והוצעו דרכים פוטנציאליות להתערב בתהליך ההזדקנות כדי למנוע מחלות אלה. יש להמשיך ולקדם מחקרים אלה לקידום העלייה בתוחלת החיים הבריאים ומניעת מחלות זקנה.

היתרונות החברתיים והכלכליים של העלייה בתוחלת החיים הבריאים הם ברורים ולעתים מכובים "רווח אריכות החיים" -LONGEVITY DIVIDEND.

רווח זה מתבטא בחיסכון בעלויות הטיפול הרפואי לאורך זמן ממושך, וכן בתרומה האפשרית של אנשים מבוגרים לחברה יצירתית.

ישנם גם יתרונות נוספים ספציפיים, אנושיים, משפחתיים וחברתיים, לשילוב עמוק יותר וממושך יותר של החוכמה שנצברה לאורך זמן לכלל הקהילה.

בישראל תוחלת החיים עומדת כעת על כ-82.5 שנה, קרוב לממוצע של המדינות המפותחות. אומנם תוחלת החיים הבריאים היא רק כ-72 שנה. יש להעלות באופן משמעותי את תקופת התוחלת החיים הבריאים.

האוכלוסייה הקטנה יחסית של ישראל מוציאה כ-30 מיליארד דולר בשנה על מתן שירותי בריאות. הקטנת הוצאות אלה מהווה רווח כלכלי ואנושי טהור לכלל החברה.

על כן ההזדמנויות העסקיות, המדעיות והחברתיות והרווח האנושי והכלכלי מההשקעה המוגברת במחקר, פיתוח וחינוך לאריכות חיים בריאים ומניעת מחלות זקנה יהיו עצומים.

כדי לאפשר קיום מטרות אלה, אנו מבקשים להגביר בצורה משמעותית את התקציבים במיועדים למחקר, פיתוח וחינוך לאריכות חיים בריאים ומניעת מחלות זקנה.

תקציבים אלה ישמשו למחקר בסיסי ויישומי בתחום ההזדקנות, פיתוח וניסוי טיפולים נגד תהליכי הזדקנות ניווניים, הגברת חינוך אקדמי והמוני לאריכות חיים בריאים ומניעת מחלות זקנה, פיתוח טכנולוגיות רפואיות חדשניות ותחרויות.

באמצעות החתימה על עצומה זו, כל אחד מאיתנו יכול לתרום תרומה אישית לאריכות החיים הבריאים שלו ושלה, של כל יקיריהם וכלל החברה.


היו 251 עתירות שהוגשו (1 לכל מדינה). ארה " ב, בריטניה, אירלנד, ישראל, פינלנד, רוסיה, אוקראינה כבר הוגשו. בצע את אריכות הימים האחרונה & אנטי אייג ' ינג חדשות על הגדול ביותר אריכות ימים מברק ערוץ: https://t.me/LongevityInTime


אולג טטרין – ביוטכנולוג בתחום אריכות ימים. מפיק שותף של הופעות זוכות פרסי "שף", בבימויו של ג'ון פאברו (מלך האריות, איש הברזל), בכיכובם של רוברט דאוני ג'וניור, סקרלט ג'והנסון, דסטין הופמן, סופיה ורגאר.

ד"ר איליה סטמבלר. חוקר ואקטיביסט לקידום אריכות חיים בריאים. מנהל מדעי של עמותת ותק – התנועה לאיכות ואריכות חיים (ישראל). חבר הועד הפועל של עמותת אליאנס לאריכות החיים  – INTERNATIONAL LONGEVITY ALLIANCE

חוסה לואיס קורדירו Mateo-מהנדס (MIT), כלכלן, עתידן, ו transhumanist, שעבד על תחומים שונים כולל פיתוח כלכלי, יחסים בינלאומיים, אמריקה הלטינית, האיחוד האירופי, מדיניות מוניטרית, השוואה של חוקות, מגמות אנרגיה, קריוניקה, ואריכות ימים. ספרים שכתב כוללים את הטאבו הגדול, החוקות ברחבי העולם: מבט השוואתי מאמריקה הלטינית, ו - (בספרדית) el Desafio Latinoamericano ("האתגר באמריקה הלטינית") ו-La Muerte de La Muerte ("מות המוות"). מדריד, ספרד.

מרטין O Dea-אסטרטג וסופר עסקי. פעיל בתחום אריכות הימים במשך למעלה מעשור. מנכ " ל מאיץ אריכות ימים. דבלין, אירלנד.

אוליבר זולמן - MD. מומחה לאריכות ימים מבוסס-ראיות, מייסד מרפאות 20one שבו הזדקנות נמדדת אצל לקוחות בכל 78 האיברים, באמצעות MRI, אולטרסאונד, התקנים ונוזלים ביולוגיים, ואריכות ימים מבוסס ראיות "רמה 1 2 3 טיפולים" משמשים כדי להפוך הזדקנות בכל האיברים. Cambridge, UK.

ויאצ ' סלב קרוטקו - דוקטור למדעים טכניים, מועמד למדעי הביולוגיה, פרופסור SPSMU Sechenova, ראש המעבדה לניתוח מערכת וטכנולוגיות מידע ברפואה ואקולוגיה של ה-ISA RAS, ראש הפרויקט "טכנולוגיות מערכת של רפואה אנטי אייג 'ינג", יו "ר הוועדה" הגרונטולוגיה יישומית " של המועצה המדעית לגרונטולוגיה וגריאטריה.

דוד בלוך קיבל את הדוקטורט שלו במחקר מבצעי מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב בשנת 1998. תחומי המחקר שלו כוללים אופטימיזציה קומבינטורית, מודלים ושיטות של רשתות החלטות כלליות, ניתוח תורת המידע וזיהוי דפוסים, יישום טכניקות כריית נתונים מתקדמות בביו-רפואה ובכלכלה. הוא מביא 35 שנות ניסיון בעיבוד נתונים אקראיים.

דוד Blokh פרסם מעל 40 מאמרים מדעיים. מאמריו הופיעו במתמטיקה שימושית בדידה, מערכות מידע ומחקר תפעולי, שיטות מחשב ותוכניות בביו-רפואה, זיהוי ומניעה של סרטן, שיטות מידע ברפואה, התקדמות בנוירוביולוגיה, מנגנונים של הזדקנות ופיתוח, גנומיקה ואינפורמטיקה, אינפורמטיקה יישומית רפואית.

0 have signed. Let’s get to 200!
At 200 signatures, this petition is more likely to be featured in recommendations!