Kampanya Kapatıldı

Mustafa Sarıgül: Şişli kaldırımları yayalara aittir. #kaldirimlaryayalarinhakki @M_Sarigul @SisliBld

Bu kampanya 818 destekçi ulaştı


Şişli yeterince kalabalık bir semt. Yayalar, zaten daracık olan kaldırımlarda arabalardan kaçarak zar zor yürüyor. Buna esnafın ve seyyar satıcıların tezgahları da eklenince kaldırımlarda yürüyecek hiçbir alan kalmıyor.

Osmanbey, Kurtuluş, Feriköy ve diğer ana ve ara sokaklar, mahallelerdeki kaldırımlar yürünmez halde. Özellikle işe gidiş, çıkış saatlerinde kaldırımda yürümek neredeyse imkansız.

Kalabalık ile birlikte zaten dar olan kaldırımlara park etmiş olan motorlu araçlar, dükkanların önündeki tezgahlar, masalar ve kaldırıma mallarını koyan sokak satıcıları kamusal alanda halkın hakkı olan kaldırımları gasp ediyor.

Kaldırımlar halkın yürüyebilmesi için yapılmış alanlardır ve Şişli Belediyesi bölgesinde halk bu hakkından tamamen mahrum kalmış durumda. Kaldırımda çoğu zaman, yayalar karşılıklı yürüyemedikleri için birbirlerine yol vermek, hatta birbirlerinin geçmesini beklemek zorunda kalıyor.

Bu yüzden, yayalar kaza tehlikesi pahasına araba yolundan yürümek zorunda kalıyor. En temel kentsel ulaşım hakkımız olan kaldırımda yürümenin mümkün kılınması için, Şişli Belediyesi'nin kendi bölgesindeki kaldırımları bu engellerden arındırmasını talep ediyorum.

Şişli bölgesindeki kaldırımların yayaların yürümesini engelleyen bu tezgah ve diğer şeylerden arındırılmasını sağlamak için kampanyama destek vererek Mustafa Sarıgül'e bu talebimizi iletin.Bugün Oğuzcan imzanı bekliyor!

Oğuzcan Şahin bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Mustafa Sarıgül: Şişli kaldırımları yayalara aittir. #kaldirimlaryayalarinhakki @M_Sarigul @SisliBld». Oğuzcan ve imza atan diğer 817 kişiye katıl.