Mucize Bebek Yusuf'un Tedavisini Sağlık Bakanlığı Karşılasın

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 150.000.


Fosfor Metabolizması Bozukluğu teşhisi konulan Yusuf Bozkurt için doktorlar, "sadece 15 gün yaşar" dediler. Doğduğu günden itibaren yoğun bakımda  yaşam savaşı veren minik Yusuf, yaşamaktan vazgeçmedi ve geçtiğimiz hafta 1 yaşına bastı.

Yusuf'un tedavisi için gerekli ilacı temin etmeye ailesinin maddi gücü maalesef yetersiz kalıyor. Piyasa değeri 400 bin TL olan ilaç için Yusuf'a Sakarya'da Valilik Onaylı Yardım Kampanyası başlatıldı ve bugüne kadar 300 bin TL toplandı. Sakaryaspor'un taraftar grubu Tatangalar ve Adapazarı'nın yerel gazetesi Akşam Haberleri'nin farkındalık projesi ile de bağışlar büyük bir ivme kazandı.

Fakat 400 bin TL toplandıktan sonra Yusuf'un ileriki dönemlerde bu ilacı yeniden kullanması gerekli. Doktorların dediğine göre Yusuf'un 400 bin TL'lik ilacı 2 yaşına kadar 3 ayda bir kullanması gerekiyor. 

Bu nedenle yeni bir yardım kampanyasından ziyade, Sağlık Bakanlığı'nın mucize bebek Yusuf için devreye girip maddi durumu ilacı almaya yetmeyen ailenin tedavi masraflarını üstlenmesinin daha doğru olacağını düşündüm. 

Böylesi mucize bir bebeğin tedavisinin yarım kalmaması gerek. 

Bu kampanyayı da bu nedenle başlattım. 

Haydi! Yusuf için bir imza da sen at...