BODRUM MERMER DÖŞENMESİN!!!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.


Bodrum Halkı'na:

Öğrendiğimiz üzere; Kale Gümrük Kapısından marinaya kadar, yürüme yolumuza mermer döşenecekmiş.

Biliyorsunuz ki; ıslak mermerde yürümek, buzda yürümekten daha zor. Ben iki kez düştüm ve çok düşenler gördüm. Neyse ki kırık çıkıksız atlattık.

Risksiz yürüdüğümüz tek yolumuzun da mermer döşenmesine ben defalarca düşen bir kişi olarak karşı çıkıyorum ve düşmeyeceğimiz ve Bodrum’un dokusuna uygun kaygan olmayan bir taşla kaplanmasını istiyorum.

Evet Mermer ucuz, ama ucuzluğunun yanı sıra, kaygan çabuk aşınan, fazlaca leke tutan ve çok kırılgan bir taş, dolayısı ile başlangıçta ucuza halledilecekmiş gibi görünen bu proje, kısa vadede biz pahalıya mal olacaktır.

Bodrum yapısı itibarı ile çokça orta yaş ve üzeri insan barındırmaktadır, bu insanlarımızın düşüp sakatlanmaları yollarımızın ucuza mal edilmesinden daha değersiz olamaz.

İnsana ve Tarihi dokusuyla bize emanet edilen Bodrum’a saygı için doğru taşın döşenmesini istiyorum.

Sende bu fikirdeysen bu imza kampanyasını imzalayarak “MERMER DÖŞENMESİNE KARŞI ÇIK” Bodrum ve insanlık için doğru işin yapılmasına katkıda bulun.

Bodrum hepimizin, koruyalım, sahip çıkalım,

Günümüzü doğru yaşayalım ve Geleceğe doğru Bodrum'u miras bırakalım.

Benim önerim dayanıklı ve yıllara meydan okuyan yapısı , estetik görünümü, modüler döşendiği için tamiri kolay yapısı ile daha önceden de görmeye alışkın olduğumuz  "ANDEZİT" andezit 60-70 yıl kullanılabilir, 

Sende bu yanlış değişime dur de, Bodrum Güzel kalsın, insanlar sağlıkla yaşasın.