Petition Closed

Free tinymoviez

This petition had 155 supporters


پس از سال‌ها فعالیت بزرگترین سایت دانلود فیلم و سریال در ایران، تاینی موویز (TinyMoviez) که در روزهای اخیر نیز شاهد عدم به‌روزرسانی آن بودیم بسته شد!

سایت تاینی موویز قدمت دیرینه‌ای در میان سایت‌های دانلود فیلم و سریال دارد. این سایت در سال‌های اخیر به دوبله اختصاصی فیلم‌های روز دنیا با کمک صداپیشگان و دوبلورهای معروف کشور پرداخته بود و کاربران و طرفداران بسیار زیادی نیز داشت. اما در روزهای اخیر شاهد آن بودیم که محتوای این سایت به‌روزرسانی نمی‌شود. عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران در روز گذشته صحبت‌هایی را در مورد موضوع‌های مختلف مطرح کرد که بخشی از آن به دستگیری چند نفر در رابطه با تهیه، دوبله و فروش فیلم‌های مبتذل مربوط می‌شد. دادستان تهران در این مورد گفت:

متهمان که اکنون شش نفر آن‌ها بازداشت شده‌اند، فیلم‌های مبتذل و مستهجن را تهیه و دوبله کرده و در فضای مجازی به فروش می‌رساندند. تارنمای مورد استفاده این باند به عنوان بزرگترین مرجع دانلود فیلم و سریال خارجی، به صورت غیر مجاز فعالیت می‌کرد و در سه سال اخیر ۱۸ هزار فیلم و سریال خارجی را پس از دوبله پخش کرده‌اند که بسیاری از آن‌ها مبتذل و مستهجن بوده و از این طریق وجوه نامشروع را تسهیل کرده‌اند.

به نظر می‌رسد بین آدرس‌های داده شده توسط دادستان تهران و آپدیت نشدن سایت تاینی موویز ارتباط مستقیم وجود داشته باشد. هم‌اکنون بخش نظرات و همچنین لینک‌های دانلود این سایت غیرفعال شده و صفحه تاینی موویز در اینستاگرام نیز از دسترس خارج شده است. لازم به ذکر است که TinyMoviez رتبه بالایی در الکسا داشت و به بیست و هشتمین سایت ایران تبدیل شده بود.

استفاده صدا و سیما از فیلم های تاینی موویز

همان‌طور که گفته شد این سایت در سال‌های اخیر به طور قابل ملاحظه‌ای فعالیت خود را گسترش داده بود و آثار سینمای روز دنیا و هالیوود را دوبله می‌کرد. جالب اینجاست که حتی صدا و سیما نیز برخی اوقات فیلم‌های دوبله شده توسط تاینی موویز را در تلویزیون پخش می‌کرد. اتفاقی که در یک مقطع در رسانه‌ها نیز سر و صدا به پا کرد و برخی رسانه‌ها از آن به عنوان یک اشتباه سهوی یاد کردند.

نکته جالب توجه دیگر این است که تاینی موویز از معدود سایت های دانلود فیلم و سریال به شمار می‌رود که آثار داخلی را برای دانلود به کاربران عرضه نمی‌کند تا به این ترتیب قانون کپی رایت را نیز تا حدودی رعایت کرده باشد. این در حالی است که بیشتر وبسایت‌های رسمی و دارای مجوز داخلی نیز قانون کپی رایت را در آرشیو فیلم و سریال خود رعایت نمی‌کنند.

هرچند که گفته شده است صفحه اصلی تاینی موویز تا چند روز‌ آینده برای همیشه از دسترس خارج می‌شود، باید منتظر ماند و دید سرنوشت این سایت قدیمی دانلود فیلم و سریال ایران به کجا ختم خواهد شد. شاید در روزهای آینده، اطلاعات جدیدی در مورد علت جلوگیری از فعالیت این سایت و دستگیری افراد مذکور به گوشمان برسد.

اطلاعات بیشتر در اینجاToday: alireza is counting on you

alireza e2 needs your help with “Mohammad-Javad Azari Jahromi: Free tinymoviez”. Join alireza and 154 supporters today.