Petycja przeciwko zakupowi czołgów Abrams

Petycja przeciwko zakupowi czołgów Abrams

0 have signed. Let’s get to 200!
At 200 signatures, this petition is more likely to be featured in recommendations!
Towarzysz Rafał started this petition to Ministerstwo Obrony Narodowej

Petycja w sprawie zakupu czołgów Abrams

Sprzeciwiamy się skandalicznej decyzji podjętej przez Ministerstwo Obrony Narodowej w sprawie zakupu czołgów Abrams. Całość zakupu ma kosztować nas 23 miliardy złotych. Nie ma absolutnie żadnej potrzeby, żeby Polska musiała przeznaczyć takie kwoty na zbrojenia. Opłacamy amerykańskie bazy, stacjonują u nas wojska NATO a teraz na dodatek chcą byśmy płacili kolejne miliardy, w sytuacji gdy Polska znajduje się w skrajnym kryzysie.

Jako przykład alternatywnego wykorzystania tej kwoty można podać służbę zdrowia. Medycy zamierzają wyjść na ulicę we wrześniu, żeby protestować przeciwko niedofinansowaniu tego sektora oraz niskim płacom. Mamy coraz mniej pielęgniarek ponieważ mało kto decyduje się na tak wymagający i jednocześnie tak nisko płatny zawód. Nasi lekarze wyjeżdżają za granicę, a lekarzy w stosunku do liczby ludności mamy najmniej w całej Unii Europejskiej, znajdując się obok Rumunii. Osoby chore muszą czekać latami na wizytę, znosząc uporczywy ból w ciągle wydłużających się kolejkach!

Kwota 23 miliardów mogłaby być przeznaczona na ratowanie naszego lecznictwa, które boleśnie odczuło pandemię COVID-19. Jednak rząd postanowił inaczej i żeby podlizać się Amerykanom postanowił podjąć tę absurdalną decyzję. Zakup Abramsów potępiają polscy generałowie! Nie dość, że zapłacimy tak gigantyczną kwotę to na dodatek nie zarobi na tym polski sektor militarny, bo czołgi te produkowane są od podstaw w Stanach Zjednoczonych. Także modernizacja jak i naprawy realizowane będą poprzez kontakt z amerykańskimi firmami!

Mówimy głośne NIE bezsensownemu zakupowi czołgów Abrams!

0 have signed. Let’s get to 200!
At 200 signatures, this petition is more likely to be featured in recommendations!