Türkiye'deki okulların günlük ders saatini azaltın.

Türkiye'deki okulların günlük ders saatini azaltın.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 25.
25 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
Milli Eğitim Bakanlığı (Devlet Kurumu) ve tarafına Türk Genci bu kampanyayı başlattı

      Okullardaki günlük ders saatlerinin fazlalığı nedeniyle öğrencilerin ve öğretmenlerin günlük faaliyet, kendine zaman ayırabilmek, ihtiyaç ve isteklerini karşılamak, sınav dönemindeki öğrencilerin yeterli ders çalışma süresine sahip olması, sosyal hayata zaman ayırabilmek, hobileri ve kendi isteklerine zaman ayırabilmek vb. bir sürü zaruri eylemlerin yerine getirilebilmesi için gerekli zamana sahip olmamız lazım.

      Buna çözüm olarak okullardaki seçmeli ders saatleri ve temel ders saatleri azaltılabilir ve öğle arası kaldırılabilir(yerine 20-30 dakikalık açlık ve ihtiyaç giderme teneffüsü eklenerek) ki öğrenciler okula geldikleri zaman ders çalışabileceği bir ortam kurulur ve çok deforme olmadan odaklı ve verimli bir şekilde ders işlenir, hem de insanlar ev ortamında ve dış hayatındaki ihtiyaçları(sağlık ve yukarıdakiler gibileri) giderilir. Ya da hem pandemi açısından hem de yukarıdaki nedenler açısından günlük ders saatleri 30 dakikaya düşürülüp her okulda öğle arası maksimum 50 dakikaya(okullar açısından türevleri)çekilebilir.

     Ben lise çağında bir öğrenci olarak genel ihtiyaçlarımı yerine getiremiyorum ve eminim ki aynı şekilde bu durumdan etkilenen öğretmenler fazlasıyla yoruluyorlar, gün içerisinde enerjileri kalmıyor ve okul dışındaki kendi sorumluluklarına zaman ayıramıyorlar. Öğrencilerde ise bu durumdan muzdariptir. Bu kampanyaya imza atarak günümüz dönemini daha yaşanılır bir şekle ve hayatınızı kendi isteğinize göre, yapmak istediklerinize göre şekillendirebilirsiniz arkadaşlar. Desteğinizi lütfen esirgemeyin. Özellikle sayın öğretmenlerimizden, abilerimden, ablalarımdan ve yaşıtlarımdan sunabilecekleri tüm desteklerini bekliyorum .  

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 25.
25 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.