STAJLAR GERÇEK HASTALAR İLE HASTANEDE YAPILSIN

STAJLAR GERÇEK HASTALAR İLE HASTANEDE YAPILSIN

Başlama tarihi:
2 Ekim 2020
İmzalar: 155Sonraki Hedef: 200
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Sıla -

   12.Sınıf tüm sağlık lisesi öğrencileri hastanede ücretli olarak staj görmek zorunda. Öğrenciler ilgili staj kurumlarında eğitim almadığı sürece mezun olamaz. Sağlık lisesi öğrencileri gerekli tedbirler dahilinde stajlarını hastanelerde yapmalı ve tamamlamalıdırlar. 

    Alınan kararlar gereğince biz öğrencilerin okullarda staj yapmalarını kabul etmiyoruz. Okul içinde yetersiz imkanlar,olmayan hastalar ile staj yapma ve gerçek bir staj ortamı yaratma şansımız yok. Hastanede olan ciddiyet oradaki ortam,şartlar ve koşulların bizlere okullarda sağlanması mümkün değildir. 12.Sınıf bir öğrencinin hastanede gerçek sağlık çalışanları ile  göreceği ve uygulayacağı eğitimden alınan bir tecrübe okulda yalnızca diploma almamız ve mezun olmamız adına yapılmaya çalışılan bir uygulama denk olmamakla beraber bizce kabul edilemez. 

     Bizlere stajımızı okulda yapma sebebimizin pandemi olduğu söyleniyor ancak öğrencileri okula getirerek alınan riskler ile hastanede staj yaparak alınacak riskin çokta farklı olduğunu düşünmüyoruz. Bütün hastaneler Covid19 vakası almamakla beraber almayan hastanelerin (Özel hastaneler, Ağız ve diş sağlığı hastaneleri,fizik tedavi hastaneleri vs) çoğunlukta olduğunu da söyleyebiliriz. Bunlara rağmen okulda yetersiz imkanlar ve tam alınmayan tedbirler dahilinde okullarda staj yapmayı değil hastanelerde staj yapmayı istiyoruz. 

 

       Aylardır içinde bulunduğumuz belirsiz koşullarda sağlık lisesi öğrencileri olarak daha önce denenmemiş şeylerin denenmesinden fazlasıyla yorulmuş durumdayız. Kampanyamızı imzalayıp sesimizi duyurmamıza yardımcı olursanız çok seviniriz. Şimdiden teşekkürler. 

Hemen destekle
İmzalar: 155Sonraki Hedef: 200
Hemen destekle