OKUMAYAN KALMASIN!

OKUMAYAN KALMASIN!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 100.
100 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
Milli Eğitim Bakanlığı ve tarafına Selma Duru bu kampanyayı başlattı

OKUMAYAN KALMASIN!
Dövizdeki dalgalanma tüm hammaddenin ithal edildiği yayıncılık sektöründe de etkili oldu. Son 1 yılda kapak kağıdı %98, kitap kağıdı %57, 1.hamur Kağıt %130 zamlandı.

Özellikle öğrenciler için yiyecek içecek kadar önemli bir ihtiyaç olan kitap öğrencileri zor durumda bırakmaktadır. Bu durum  özellikle sınavlara hazırlanan öğrenciler arasında çifte standarda sebep olmaktadır. Maddi imkanları yerinde olan bir öğrenci istediği test kitabına istediği zaman ulaşabilirken maddi imkansızlığı olan öğrenci ise ne yazık ki istediği kitabın fiyatının düşmesini beklemektedir bu da öğrenci açısından zaman kaybı demektir.

Bazı kişiler fotokopiye yönelmektedirler fakat artık o da ekonomik değildir çünkü; Yaklaşık 6 ay önce 20-25 lira arasında aldığımız 500'lü a4 kağıdı şimdi 60-90 lira arasında satılıyor. Doğal olarak bu da fotokopi fiyatlarına yansıtılıyor.

Diğer taraftan normal okurların da bu konuda sıkıntı yaşadığını gözlemliyorum. Ülkemizde zaten kitap okuma alışkanlığı düşük seviyedeyken birde kitapların zamlanması ile bu seviye daha da düşmeye başlamıştır.

Okurla olan bağlarını koparmak istemeyen ve okur ile ekonomi arasında sıkışmış kalmış yayınevlerinin de haklı isyanlarını göz önüne alarak bu soruna bir çözüm bulunması gerektiğini ve eğer sesimizi duyurabilirsek sevgili devlet büyüklerimizin bu konuya duyarsız kalmayacağını düşünüyorum.

Bir okul öncesi öğretmen adayı olarak ''Düzgün bir şekilde eğitim görmek ve eğitim araçlarına rahat bir şekilde ulaşmak herkesin hakkıdır!'' diyerek bende bu konuda sesimi duyurmak istiyorum. Bu konu için sizlerin de desteğini bekliyorum.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 100.
100 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.