Güzeloba'da İmam Hatip değil, Ortaokul İstiyoruz!

Güzeloba'da İmam Hatip değil, Ortaokul İstiyoruz!

1.039 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.500.
Başlama tarihi:
Muhatap:
Milli Eğitim Bakanlığı okm@meb.gov.tr ve

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Türkcan Acar

Öncelikle kağıt üstü imza kampanyamız Güzeloba da cuma günleri cuma pazarında pazar günleri ise çağlayan pazar pazarında toplanmaktadır.              Antalya ili, Muratpaşa ilçesi sınırları içerisinde bulunan Güzeloba Ortaokulu ek binası olarak inşaatı başlatılan okul, İmam Hatip Ortaokulu yapıldı.
Mevcut Güzeloba İlkokulu ve ortaokulu ise aynı binada ikili eğitim vermektedir. Antalya’nın en büyük mahallesi olan Güzeloba’nın ihtiyacı İmam Hatip değil, Ortaokul binasıdır.
Olmayan öğrenciler için okul açmak, büyük bir israftır. Çeşitli baskılarla ortaokul çocuklarının İmam Hatip’e yönlendirildiği de gelen duyumlar arasındadır.
28 derslikli Güzeloba Ortaokulu öğrencilerinin hiç dağılmadan yeni binada eğitimine devam etmelerini ve okulumuzun Güzeloba Ortaokulu olarak açılması ve idare edilmesi yönündeki kampanyamızı başlattık.
Çocuklarımızın laik, bilimsel ve eşit bir eğitim anlayışı çerçevesinde normal bir okulda eğitimine devam etmesini istiyoruz. Tüm velilerimizi okulumuza sahip çıkmak için mücadeleye davet ediyoruz.

 

1.039 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.500.