Hayatımla Oynama, YKS'ye Dokunma!

Hayatımla Oynama, YKS'ye Dokunma!

Başlama tarihi:
4 Mayıs 2020
İmzalar: 1.986Sonraki Hedef: 2.500
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Liseli Yoldaş

HAYATIMLA OYNAMA YKS’YE DOKUNMA!

4 Mayıs 2020 tarihinde yapılan açıklamayla üniversiteye giriş için yapılan ve 2.5 milyonun üzerinde öğrencinin başvuru yaptığı Yüksek Öğretim Kurumları Sınavının tarihi 27-28 Haziran 2020 olarak değiştirildi. Bu değişiklikle beraber YKS’ nin tarihi son 3 ayda 2.kez değişmiş oldu. COVİD-19 salgınının ardından Temmuz ayı sonuna ertelenen sınavın tarihi Erdoğan’ın yaptığı açıklamayla aniden bir kez daha değişti. YKS’ ye girecek öğrenciler bu değişiklikten 54 gün gibi kısa bir süre önce haberdar olabildi.

Üniversite mezunu her üç gençten birinin işsiz olduğu; iş bulabilenlerin de esnek, güvencesiz, düşük ücretlerle çalıştığı bir gelecekle karşı karşıya olan bizler erken yaşlardan itibaren birbirimizle yarıştırılıyor, gelecek kaygısıyla, sınav stresiyle büyüyoruz. Neredeyse iki senede bir değiştirilen sınav sistemleriyle deneme tahtasına çevriliyor, belirsizliğin yarattığı bilinmezlik altında eziliyoruz. Şimdi de muktedirlerin iki dudağının arasından çıkan bir sözle sınav tarihimizin sınava kısa bir süre kala yeniden değiştirildiğini öğreniyoruz.

COVİD-19 salgınının henüz kontrol altına dahi alınmadığı koşullarda milyonlarca genç arkadaşımızla beraber aynı binalarda, aynı sınıflarda sınava girmek, ilk ilan edilen tarihten çok daha kısa bir sürede, karantina koşullarında sınava hazırlanmak durumundayız. Bu durum milyonlarca lise öğrencisinin yani bizlerin hayatının, güdülen ekonomik kaygılar uğruna yok sayıldığının en açık göstergesidir.

Bizler Liseli Yoldaş olarak YKS tarihinin değiştirilmesine ve hayatlarımızın riske atılmasına engel olabilmek adına bu imza kampanyasını başlatıyoruz.

Şunu çok iyi biliyoruz ki haklıyız. Geleceğimizi muktedirlerin iki dudağının arasından çıkacak sözlere teslim etmeyeceğiz!

Kampanyamızı imzala, mücadelemize omuz ver. Geleceğimizi birlikte kazanalım!

                                                                                                                                      LİSELİ YOLDAŞ

Hemen destekle
İmzalar: 1.986Sonraki Hedef: 2.500
Hemen destekle