Kampanya Kapatıldı

DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ derslerinin ülke genelindeki sınavlardan kaldırılmasını talep ediyoruz.

Bu kampanya 119 destekçi ulaştı


Dinimizin bize öğretilerinden biri de; kimseyi inançları için sorgulamamak, yargılamamak ve telkinde bulunmamaktır. İman ve inancın insan ve Allah arasında olduğu, kimsenin buna müdahale edemeyeceği açıkca belirtilmiştir.

Henüz 12 yaşındaki öğrencilerimizin, liseye geçiş sınavında tüm diğer derslerle eşit sayıda ve sadece 8 yıllık okul eğitimi ile alması mümkün olmayan, bizlerin dahi cevaplayamayacağı sorularla dolu bir sınava tabi tutulması haksızlıktır.

İyi liselerde okuyabilmenin yolu din bilgisinden geçemeyeceği gibi, lise ve meslek hayatlarına da İmam Hatiplerde okumadıkları takdirde bir katkısı olmayacaktır ki gerekli bilgi ve ahlakı hepimiz gib onlarda aileleri ile yaşayarak öğreneceklerdir.

ELBETTE DİNİMİZ ÖĞRETİLMESİ GEREKLİ BİLGİLERLE BEZENMİŞTİR. LAKİN BUNUN İÇİN OKUL DERSLERİ DAHİ YETERSİZ GELİRKEN, BİRDE BUNU SINAVLARDA DİĞER DERSLERLE EŞİT SAYIDA SORU İLE SINAMAK, ÇOCUKLARIMIZI YAKLAŞMALARINI BEKLEDİĞİNİZ DİN'DEN BİR DERS YERİNE KOYARAK DAHA DA UZAKLAŞTIRACAKTIR.

GEREĞİNİN YAPILMASINI ; DİN, AHLAK, İMAN GİBİ KONULARDA MİLLİ EĞTİM BAKANLIĞININ DENETLEYİCİ DEĞİL ÖĞRETİCİ VASFINA GERİ DÖNMESİNİ TALEP EDİYORUZ.Bugün ceren imzanı bekliyor!

ceren candemir bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Milli Eğitim Bakanlığı: DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ derslerinin ülke genelindeki sınavlardan kaldırılmasını talep ediyoruz.». ceren ve imza atan diğer 118 kişiye katıl.