Kampanya Kapatıldı

PATİLİ VAGON Metrolarda Eğitimli ve Evcil Köpekler İçin Ayrı Vagon Uygulaması Olsun

Bu kampanya 393 destekçiye ulaştı


Dünyanın bir çok şehrinde orta ve büyük ırk olan eğitimli ve evcil köpekler, sahiplerinin yanında bulunması ve tasmalarının yanında bulunması koşulu ile toplu taşıma araçlarında seyahat edebiliyorlar.

Ülkemizde ise bu uygulama metro için yalnızca, görme engellilere kılavuzluk eden rehber köpekler, kucakta taşınabilir süs köpekleri ve küçük kafes hayvanları için geçerli.

Ülkemizde toplu taşıma araçlarının kullanılamaması, pet taksi/transfer vb uygulamaların yetersizliği, mevcut olanların ise çok yüksek fiyatlarda hizmet sağlaması, özellikle aracı olmayan köpek sahiplerine ulaşımda ciddi sıkıntılar yaşatmaktadır.

Hem bu sıkıntıları bertaraf etmek hem de sevgili dostlarımızın da hayatımızın günlük akışının bir parçası olduğunu benimsek adına;

Uygulamanın, evcil köpek cinsleri için,

- Ağızlık ve tasmalarının takılı olması

- Ayrı bir vagonda seyahat edilmesi

- Hatta gerekli ise aşı karnesi kontrolü yapılması (tüm önlemlerin alınmış olması için)

- Hatta gerekli ise belirli köpek cinsleri ile sınırlandırılması

Koşulları ile en etkili ulaşım yöntemi olan raylı sistemli araçlarda seyahat etmelerine olanak tanınmasını istiyoruz, hatta gönülden rica ediyoruz.

 

 

 Bugün Aycan imzanı bekliyor!

Aycan Boyacı bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Metrolarda Evcil Hayvanlar İçin Ayrı Vagon Uygulaması Olsun». Aycan ve imza atan diğer 392 kişiye katıl.