Doğrulanmış başarı

Metin ve Necla Büyükşen'in katilleri yakalansın

Bu kampanya 62.938 destekçi ile değişim yarattı!


Annem ve Babam 3 Eylül 2018 tarihinde Konya'nın merkez Karatay ilçesine bağlı İsmil mahallesinde evinde ateşli silah ile öldürüldü. Failler neredeyse 3 yıl olmasına rağmen hala daha yakalanmadı.

Olayın olduğu ilk andan itibaren tahkikat Jandarma tarafından yürütülmektedir. Fakat ilk olay yeri savcısının olay yerini 1,5 saat gibi erken bir saatte açması, olay yeri incelemedeki yapılan hatalar ve sonrasında yapılan bir takım hatalar zinciri nedeniyle cinayetin çözümü zorlaştırılmıştır. 3 yıl boyunca devam eden tahkikatte ise cinayet hala çözülememiştir. Cinayet dosyasının Konya Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro amirliğince devir alınıp oluşturulacak özel ekip ile inceleme yapılmasıyla; gerek dosyada sürekliliğin sağlanması, gerek bu konudaki uzmanlık ve tecrübeleri, gerek sorgulamadaki uzmanlıkları nedeniyle bu cinayeti çözüme kavuşturacağı kanaatindeyim.

Adaletin gecikmesi adalet değildir. Yukarıda bahsedilen nedenlerle cinayet dosyasının Konya Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro amirliğine geçmesi ve özel ekip kurulması talebimi Konya Cumhuriyet Başsavcısına defaatle bildirdim, talep ettim. Fakat bu konuda olumlu bir yanıt kendisinden alamadım. 

İş bu nedenlerle anne babamın cinayetin çözümü için Konya Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğinde özel bir ekip kurulması için en üst devlet mertebesinden yardım istiyorum. Vereceğiniz destek ile sesimizi yüksek mertebedeki devlet görevlilerine duyurarak masumların katillerinin daha fazla dışarıda gezmesinin önüne geçilecektir.Bugün Osman imzanı bekliyor!

Osman Büyükşen bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Metin ve Necla Büyükşen katilleri yakalansın #büyükşenkatilleriyakalansın #mügeanlı @TC_icisleri @adalet_bakanlik @tcbestepe @suleymansoylu @abdulhamitgul @RTErdogan». Osman ve imza atan diğer 62.937 kişiye katıl.