Kampanya Kapatıldı

KIDEMDE PAZARLIĞI KABUL ETMİYORUZ!

Bu kampanya 33 destekçiye ulaştı


Biz aşağıda adları verilen fabrikalardan işçiler olarak bir süredir gündeme getirilen ve önümüzdeki günlerde uygulamaya sokulacağı söylenen kıdem tazminatı fonu düzenlemesine karşı olduğumuzu bildiririz.

Kazanılmış haklarımıza dokunulmasını istemiyoruz. Kıdem iş güvencemiz, gelecek güvencemizdir. Eğer kıdem tazminatı alamayan işçilerse sorununuz mevcut düzenleme dışında başka bir düzenleme yapıp “kıdem garanti fonu” oluşturabilir bu fon için de patronlardan kesinti yapabilirsiniz.

Bunun dışında kıdem tazminatımız üzerine herhangi bir pazarlık yapılamaz.

Buradan daha önce “Kıdem tazminatı kırmızı çizgimizdir” diyen, ama şu an susan sendika yönetimlerini de uyarıyoruz. Eğer işçi sınıfının elinde kalan bu son kazanıma dokunulmasına sessiz kalır ya da pazarlık yaparsanız hesabını verirsiniz.

Son olarak tüm işçi kardeşlerimizi kadem hakkımız için duyarlı olmaya, omuz omuza mücadele etmeye çağırıyoruz.Bugün Metaliscisi imzanı bekliyor!

Metaliscisi Mib bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «metaliscileribirligi@gmail.com: KIDEMDE PAZARLIĞI KABUL ETMİYORUZ!». Metaliscisi ve imza atan diğer 32 kişiye katıl.