Kampanya Kapatıldı

Meslek Yüksekokulu mezunu teknikerlere lisans tamamlama hakkı tanınsın.

Bu kampanya 2.190 destekçiye ulaştı


TÜM TEKNİKERLER DERNEĞİ GENEL MERKEZİNDEN DUYURU;

Tapu-Kadastro, Ebelik, Hemşirelik, Sağlık Ön lisans bölümlerinin bir çoğu, İlahiyat ve Tarım Orman Kolunda çalışan Teknikerlere (bu çalışma devam etmektedir.Toç-Bir-Sen ve Yök aradında) sınavsız LİSANS TAMAMLAMA HAKKI TANINMIŞTIR..

Derneğimiz yapılan bu ayrımcılığa karşı Anayasamızın Eşitlik İlkesine dayanarak İptal davası açmıştır. Ancak Ankara 11 nci İdare Mahkemesi tarafından Anayasamıza rağmen hukuksuz bir şekilde gayet normalmiş gibi göstelip reddedilmiştir.

Hal böyle iken; bizler Ön lisans Mezunları olarak bu ülkenin evlatları olarak her alanda eşit şartlarda yarışmak, eğitim almak ve ilerlemek istiyoruz..

Ancak belli başlı bölüm mezunlarına SINAVSIZ LİSANS TAMAMLATTIRILIRKEN, diğer bölüm mezunlarına DALGA GEÇER GİBİ "SİZ GİDİN DİKEY GEÇİŞ SINAVINA GİRİN" demek kadar utanç verici bir cevabı kabul etmiyoruz ve TÜM TÜRKİYEDE BULUNAN ÖN LİSANS MEZUNLARI OLARAK BU AYRIMCILIĞA, BİZDEN OLAN YÜRÜSÜN GİTSİN MANTIĞINA SONUNA KADAR KARŞI ÇIKMAK ADINA bir imza kampanyası başlatıyoruz...

Değerli ÖN LİSANS MEZUNU arkadaşlarım LÜTFEN sizden ricamız KENDİNİZLE DALGA GEÇİRTMEYİN, ALAY ETTİRMEYİN.!!!

Evet bizler bu durumu böyle değerlendiriyoruz, resmen bizlerle alay ediyorlar ve dalga geçiyorlar... Biz istediğimize Lisans Tamamlatırız, istemediğimizide paşa paşa DİKEY GEÇİŞ SINAVINA SOKARIZ diyorlar..

Şimdi sizlerden isteğimiz bu adaletsiz ve ayrımcı tutuma karşı birlik olmaya bu imza kampanyasına destek vermeye davet ediyoruz.. Ayrıca TÜRKİYE TÜM TEKNİKERLER DERNEĞİ mize ÜYE OLMAYA da davet ediyoruz..

Artık birlik olalım ve ODAMIZI kuralım.. Güçlü olalım.. Bu ülkedeki varlığımızın artık farkına varsınlar ve bu kadar kolay bizlerle oynamasınlar...

İlgi ve alakanıza şimdiden teşekkür ederiz..

ÜNVANINA VE DİPLOMANA SAHİP ÇIK.!!

www.tümteknikerler.com.tr

https://www.facebook.com/groups/646453822162708/Bugün Kagan imzanı bekliyor!

Kagan Birgul bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Meslek Yüksekokulu mezunu teknikerlere lisans tamamlama hakkı tanınsın». Kagan ve imza atan diğer 2.189 kişiye katıl.