Merve KOTAN için Adalet

Merve KOTAN için Adalet

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 50.000.
50.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanya Change.org’da en fazla imzalanan kampanyalardan birisi olur.

Adalet Bakanligi tarafına Esra Kotan bu kampanyayı başlattı

Kardeşim, Merve Kotan, henüz 19 yaşında hayatının baharında 4 evlattan en küçük kız çocuğuydu.

Emine Bulut'tan yalnızca 3 gün önce sevgili dediği bir cani tarafından katledildi. Merve hayvanları, doğayı ve tehlikede olduğunu ya da haksızlık yapıldığını düşündüğü her insanı korumak için çabalardı. Muhammet Gürsoy tarafından kardeşime ne ailesinde ne de çevresinde daha önce hiç yaşamadığı psikolojik ve fiziksel şiddet uygulandı.

Ayrıca bu cani, aile üyelerimiz üzerinden kardeşimi bir çok kez tehdit ederek korkuttu. Kardeşim ayrılmak istediği zaman ise katil, kendi doğum gününü öne sürerek kardeşim Merve'yi ve kendisiyle Merve'yi barıştırmak için kendi arkadaşı olan Ekim T.'yi çağırdı. Görüşmelerinin ilerleyen saatlerinde ise daha önce planladığı cinayet için temin ettiği pompalı tüfeği bıraktığı arabadan alarak kardeşim Merve'mi ve Ekim'i vurarak öldürdü.

Bu yüreğimizi kanatan olay 'ses ve görüntüleri yetkisiz kaydeden' birileri olmadığı için akıp giden bir haber olmaktan öteye geçemedi. Kaydeden olmadı belki ama 'yapma lütfen, yapma' kardeşimin son sözleriydi. Parkın bekçisi, üzerine silah doğrultulan kardeşimin çaresizce iki elini yana açmasını hayatı boyunca unutamayacak. Ben de unutmayacağım, hiç kimse unutmasın!

 

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 50.000.
50.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanya Change.org’da en fazla imzalanan kampanyalardan birisi olur.