Bedelli askerlikte 21 gün temel eğitim kaldırılsın yoksa bedelli askerliğe başvurmayacağım

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.500.


 Saygıdeğer vekillerim,

Bu anket mağdur olan onbinlerce kişinin sesini duyurmak için yapılmıştır.

Bedelli askerlik bekleyen vatandaşlarımız vatani görevlerini keyfi nedenlerden dolayı ertelememişlerdir. Kiminin hastası, kiminin işi, kiminin bakmakla  yükümlü olduğu ailesi ve kimisi de bu ülkeye katkı sağladığı işi ya da akademik çalışmalarından dolayı gidememiştir.

21 günlük temel askerlik koşulu son kez bu yasada uygulanmamalıdır. Böylece hem 1 milyon 324 bin kişilik yığılma eritilmiş olur hem de mağduriyetler ortaya çıkmaz.

Ayrıca bedelli askerlikte uygulanacak 21 günlük temel eğitimin devletimize olan ekonomik yükünden bahsetmiyorum bile.

Gençlerimizin önüne ani şekilde yaptırımları olan bir bedelli askerlik çıkarılmamalıdır.Bundan 5 sene sonra aynı şekilde yığılmaları önlemek amacıyla kanun tasarıları düzenlenmelidir.

Eğer 21 günlük temel eğitim kaldırılmazsa bu bedelli askerlikten çeşitli nedenlerden dolayı faydalanamayacak yüzbinlerce kişi olacak. Bu yığılma nedeniyle ileride yine bedelli askerlik gündemde olacaktır.

Sesimizi duyun 21 GÜNLÜK TEMEL EĞİTİMSİZ BEDELLİ ASKERLİK istiyoruz. Ve ayrıca ileride tekrar yığılmaların yaşanmaması için kesin net kanunlar yaparak profesyonel askerliğe geçişi sağlayınız.