Başarı

Pet Shoplarda kedi-köpek satışının yasaklanmasına ilişkin kanun teklifinin meclise sunulmasını ve onaylanmasını istiyoruz.

Bu kampanya 2.696 destekçi ile değişim yarattı!


HAYVANLAR DEĞERLİDİR

Pet shoplarda satılan pek çok köpek küçük yaşta annelerinden ayrıldıklarından bir çok hastalığa yakalanıp ölüyorlar. En iyi durumda dahi oynamaları gereken yaşlarda dar hücrelerde kötü şartlarda tutulup  satılana değin  yaşama mücadelesi veriyorlar.

Boş bir akvaryumda büyümüş ve orada aynı hücredeki gibi hapis yaşayan iki kediyi gördükten sonra bu kampanyayı açmaya karar verdim. Onların dili yok, oy hakları yok, dertlerini anlatamıyorlar, duyarlı insanların haklarını onlar için savunmalarına ihtiyaçları var.

Petshoplarda yapılan kedi köpek satışları caydırıcı bir ceza ile meclisten geçirilirse bu durum başka gelişmiş ülkelerede örnek olabilecektir. Bunun için ya profesyonel çiftlikler ya da sosyal ağlar yoluyla haberleşme kullanılmalıdır.  

İmza kampanyasına destek olmak için bu konudaki paylaşımları yayınlarken lütfen kendi deneyimlerinizi gördüklerinizi de sosyal medyayı kullanarak anlatın ve çarpıcı görseller kullanın ki bu konuda varolan duyarlılığı yeniden canlandırıp bir sonuca erdirelim. 

Sosyal ağlar yoluyla kedi ve köpeklerin sahiplendirme işlemlerinin yaygınlaştırılarak satışların önüne geçilmesi yoluyla gelişmiş ülkelere de örnek olabileceğimizi düşünüyoruz.

1.adım İlk olarak Change.orgtaki bu sayfa kullanılarak yeterli sayıda dijital imza toplanılacak.

2. adım ikinci olarak sivil toplum örgütlerinden özellikle hayvanlarla ve çevreyle ilgili olanlarıyla görüşülüp üyelerinin bu kampanya konusunda bilgilendirilmeleri sağlanacak.

3. adım üçüncü olarak mecliste temsil edilen siyasi partilere yeterli katılım (en az 10000 imza hedefi) sağlandığında sunulacak ve süreç takip edilecek. Bugün Volkan imzanı bekliyor!

Volkan Ay bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Mecliste temsil edilen siyasi partiler: Pet Shoplarda kedi-köpek satışının yasaklanmasına ilişkin kanun teklifinin meclise sunulmasını ve onaylanmasını istiyoruz.». Volkan ve imza atan diğer 2.695 kişiye katıl.