Eğitimin desteklenmesi

Eğitimin desteklenmesi

Başlama tarihi:
4 Ocak 2021
Muhatap:
MEB, ULAŞTIRMA DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI
İmzalar: 6Sonraki Hedef: 10
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: metin unlu

Sayın yetkililer, malum Mart 2020 den itibaren ülkemizde Covid-19 salgını nedeniyle birçok alanda değişiklikler yapılmıştır. Bunlardan bir tanesi de eğitim alanında olmuştur. İlkokuldan üniversiteye kadar eğitim ve öğretim artık internet üzerinden çevrimiçi düzenlenmektedir. Biz veliler ile eğitimcilerimiz mevcut imkânlar ile bu duruma mümkün olduğu kadar yetişmeye, eğitime maksimum derecede katılmaya çalışılmaktayız.

Salgın sonrası eğitimlerin internet üzerinden olmasından dolayı, eğitimlerde kullanılan telefon, tablet, bilgisayar, yazıcı vb. cihaz ve donanımların fiyatı da artmış hatta iki katı üç katı fiyatlara ulaşmıştır. Bundan dolayı birçok aile ve eğitmen yeni cihazlar almak istese de alamadığı için elindeki imkânlar ile bunu gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Bu da eğitimde istemeden de olsa aksamalar ve eksikliklere neden olmaktadır.

Bununla ilgili olarak yapılacak bir çalışma ile en azından salgın dönemi süresince her bir eğitimciye ve öğrenciye (gerekirse kimlik numaralarına işlenmek üzere, suiistimal edilmemesi için) bu bahsi geçen cihaz ve donanımlardan bir adet alırken ötv, kdv vb. vergi ve ödemelerden muaf tutulmasını, internet faturalarından da belirli bir oranda indirim yapılmasını siz değerli yetkililerden telepte bulunuyorum.

Hemen destekle
İmzalar: 6Sonraki Hedef: 10
Hemen destekle