Kampanya Kapatıldı

Gerici Müfredat Geri Çekilsin!

Bu kampanya 53.697 destekçiye ulaştı


Biz, şimdinin ve geleceğin anne babaları olarak; çocuklarımız, kardeşlerimiz, küçüklerimiz için mutsuz, umutsuz ve endişeliyiz. Çocuklarımızın aydınlık bir geleceğe, gülerek bakmasını istiyoruz.

İlköğretim seviyesinde okutulacağı duyurulan yeni müfredat programında; bilimsel bilgi kısıtlanırken, zorunlu din dersi içerisinde okutulmak üzere cihat ve şeriat hukuku programa dahil edildi.

Atatürkçülük daraltıldı, şeriatla yönetilen ülkelerde dahi okutulan evrimsel biyoloji içeriği tamamen yok edildi.

Uluslararası öğrenci başarı ölçümlerinde ülkemizin son sıralardaki yerini istikrarla koruduğu göz önünde bulundurulduğunda, Milli Eğitim Bakanlığı'nın önceliği müfredatı bilimsellikten uzaklaştırmak olmamalıdır. Aksine Bakanlık, müfredatı evrensel bilim ölçütlerine çekmeye gayret göstermelidir.

Müfredatı gericileştirmek yerine Bakanlıktan beklentimiz;

Çocukların yurt olanaklarından yoksun bırakılıp cemaat yurtlarına mahkum edilmemesini, bu yurtlarda istismara uğramaması veya yanarak ölmemesini sağlamasıdır.

Diyanet'e Kuran kursları için bedelsiz hazine arazisi tahsis etme yetkisi vermek yerine, çocuklara ücretsiz yurt olanağı sağlamasıdır.

Çocuk evliliklerinin ve çocuk işçiliğinin önlenmesi konusunda ilgili bakanlık ve birimlerle ortak çalışmalar yürütmesi; tüm çocukların eşit, parasız, bilimsel eğitime ulaşımı konusunda imkan yaratmasıdır.

Bu kampanyada öncelikli ve acil olarak; Milli Mücadele'nin, kurtuluşumuzun lideri Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırasıyla uğraşıp durmaktan çok daha önemli işleri olan Bakanlığı göreve davet ediyor; taslak halindeki bu bilimsellikten uzak müfredatı geri çekmesini talep ediyoruz.Bugün CHP Üsküdar Gençlik Örgütü imzanı bekliyor!

CHP Üsküdar Gençlik Örgütü bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «MEB: Gerici Müfredat Geri Çekilsin! @tcmeb». CHP Üsküdar Gençlik Örgütü ve imza atan diğer 53.696 kişiye katıl.