Esu europietis/ietė ir pasisakau prieš pabėgėlių išsiuntimą

Pétition fermée

Esu europietis/ietė ir pasisakau prieš pabėgėlių išsiuntimą

Cette pétition avait 32 099 signataires

©Olivier Jobard/Myop

                     Esu europietis/ietė ir pasisakau prieš pabėgėlių išsiuntimą

                                          PRIEGLOBSTIS YRA TEISĖ

Abu « prieglobsčio teisės » žodžiai yra svarbūs. TEISĖ suteikia kiekvienam asmeniui, persekiojamajam dėl jo įsitikinimų ar patiriančiam grėsmę dėl smurto, karo ar skurdo, galimybę gauti PRIEGLOBSTĮ užsienio šalyje.

Šios peticijos tikslas yra surinkti milijonus parašų ir tokiu būdų priminti Europos Sąjungos šalims narėms apie jų pasirašytus susitarimus ir įsipareigojimus.
 

Visuotinė žmogaus teisių deklaracija (1948) bei Ženevos konvencija (1951) buvo pasirašytos po Antrojo pasaulinio karo, privertusio milijonus žmonių palikti savo namus ir keliauti svetur. Šių susitarimų tikslas yra apsaugoti panašius sunkumus patiriančius asmenis.

 Tragedijos kartojasi. Šiandien milijonai žmonių ieško prieglobsčio Europoje, kuri užuot atvėrusi duris, varo juos lauk.

    .    Nuo 2015 metų sausio mėnesio daugiau nei 4000 žmonių paskendo Viduržemio jūroje.

    .   10 000 vaikų pabėgėlių dingo be žinios.

    . Sienų uždarymas skatina nusikalstamų grupuočių plėtrą : Europolo agentūros duomenimis,  kontrabandininkų pajamos gali siekti 6 milijardus eurų.

 Europos Sąjungos valstybės, išskyrus Vokietiją ir Graikiją, imasi veiksmų, įteisinančių radikaliųjų dešiniųjų ideologiją: šalies erdvės apsaugą, užsieniečių baimę, rasizmą.

Vengdamos tikrosios prieglobsčio politikos įgyvendinimo, šios šalys gilina pasaulinę humanitarinę krizę.

Visoje Europoje įvairūs pilietiniai susivienijimai siekia ištaisyti valdžios lyderių klaidas. Kalė, Čiose, Lesbe, Berlyne, Kelne, Lampedūzoje, Londone, Paryžiuje, Stokholme savanoriai įsitraukia į pabėgėlių prieglobsčio veiklas, renka pabėgėliams drabužius ir maistą, padeda integruotis, supažindina su kalba, vietinėmis institucijomis ir kt.

Aš pritariu šiom iniciatyvom. Noriu, kad valdžios atstovai suprastų, kad ginančių Europos Sąjungos bazines vertybes ir principus, pasisakančių prieš nacionalistų šūkius, siekiančių vienybės, kad galėtume kartu išvengti politinės ir žmonijos tragedijos, yra labai daug.

Pasirašau šį tekstą, pareikšdamas/a norą, kad Europos šalių vyriausybės suteiktų prieglobstį jo siekiantiems/ioms.

 
Dalytis Facebook puslapį peticija

Pétition fermée

Cette pétition avait 32 099 signataires

Partagez cette pétition