Kampanya Kapatıldı

Mağazalarda ŞEKER yasaklansın!

Bu kampanya 18.444 destekçiye ulaştı


Gıda satan yerlerin dışında bugün gittiğimiz her türlü kıyafet, kitap, oyuncak ve türevi mağazalarında, hatta özel hastanelerin doktor ofislerinde çocuklarımıza satışa ya da ücretsiz vermeye yönelik şeker, çikolata gibi paketli sağlıksız gıdalar görüyoruz.

Dünyada obezitede 4. sıraya oturduğumuz bir dönemde çocuklarımızın sürekli bu kadar paketli, içi katkı ve şeker dolu gıdalara maruz kalması çok tehlikeli ve sakıncalıdır. Sırf obeziteye değil aynı zamanda birçok hastalığa da davetiyedir. Çocuklara o mağazalarda bazı ebeveynler bu tür gıdaları almasalar bile algılarına yerleşiyor. Aynı zamanda gizli bir reklam yoludur. Sırf çocuklar değil, çoğu zaman yetişkinler de kendilerini tutamayıp alıyorlar.

Süpermarketler dışında mağazalardan bu tarz satışların kaldırılmasını istiyoruz. Obezite sorunu sadece konuşarak değil, ancak her türlü harekete geçerek ve önlemler alınarak çözümlenebilir.Bugün Didem imzanı bekliyor!

Didem Kanca Üstay bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Mağazalarda ŞEKER yasaklansın! @DR_SiziDinliyor @boyneronline @defacto @toyzzshop». Didem ve imza atan diğer 18.443 kişiye katıl.