Kampanya Kapatıldı

ESKİ/ATIŞ GÜCÜ DÜŞÜK VE TEKNOLOJİK ÖMRÜNÜ DOLDURAN SİLAHLARIN DEĞİŞİMİ

Bu kampanya 3.542 destekçiye ulaştı


      İLGİ : (a) Türk Silahlı Kuvvetleri Disiplin Kanunu

                (b) 5143 Sayılı Türk Silahlı Kuvvetlerinde İlk Nasıp İstihkakına İlişkin Kanun  

                      1. İlgi (a) Kanun’da 16 Şubat 2013 tarihinde değişiklik yapılmış ve ilgi (b) Kanun kapsamında beylik tabanca tahsisi yapılan personel tabancalarının değiştirilmesine imkan sağlanmıştır.

                      2. Yapılan düzenleme, 16 Şubat 2013 tarihinde görevde olan ve bu tarihten sonra emekli olan 1998 yılı ve daha eski nasıplı personelin eski/ateş gücü düşük ve teknolojik/ekonomik ömrünü dolduran silahlarının ateş gücü yüksek tabanca ile değiştirilmesini kapsamaktadır.

                     3. Kuvvet K.lıkları ve Emn.Gn.Md.lüğünün ateş gücü yüksek tabanca ihtiyaçlarının tedarik faaliyetleri Aralık 2013 döneminden itibaren “Özgün Yerli Tabanca Geliştirme Projesi (ÖYTGP)” adı altında Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) tarafından yürütülmektedir.

                    4. SSM tarafından yürütülen çalışmalarda gelinen son durumun yerinde incelenmesi amacıyla Kuvvet Komutanlıkları ve Emn.Gn.Md.lüğü temsilcilerinin katılımıyla 12-15 Nisan 2016 tarihleri arasında yüklenici firma adayları tesislerinde incelemelerde bulunulmuştur.

                    5. Firma tesislerinde yapılan incelemelerde prototip tabanca üretimlerinin tamamlandığı ancak firma testlerinin devam ettiği ve Haziran 2016 ayı içerisinde üretilen prototip tabancaların teklif değerlendirme süreci için SSM’ye teslim edileceği koordine edilmiştir.

                  6. Proje süreci; Ön Testlerin İcrası, Sözleşme İmza Hazırlıkları, Sözleşme İmzalanması, İyileştirme ve Geliştirme Aşaması, Pilot Kafile Üretimi ve Kabulü, Seri Üretimi ve Seri Üretim İlk Kafile Teslimi şeklinde devam edecektir.

                  7. Proje takviminde herhangi bir aksaklık oluşmadığı takdirde söz konusu silahların hak sahibi personele dağıtımına Ağustos 2017 ayı itibariyle başlanabileceği değerlendirilmektedir.

EMEKLİLİK TARİHİ 16.ŞUBAT 2013 VE NASIP TARİHİ 1998 YILINDAN BAŞLATILAN MAĞDUR PERSONEL KAVRAMI BÜTÜN PERSONELİ KAPSAYACAK ŞEKİLDE DÜZENLENMESİ GERÇEK BİR ADALETSİZLİĞİ ÖNLEYECEKTİR.ZATEN TALEP ÇOK FAZLA OLMAYACAKTIR.YETKİLİLERİN BU KONUYU ÖNEMSEYECEĞİNİ UMUYORUM.Bugün MEHMET imzanı bekliyor!

MEHMET AFACAN bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «M.S.B.: ESKİ/ATIŞ GÜCÜ DÜŞÜK VE TEKNOLOJİK ÖMRÜNÜ DOLDURAN SİLAHLARIN DEĞİŞİMİ». MEHMET ve imza atan diğer 3.541 kişiye katıl.