Kampanya Kapatıldı
Kampanyanın muhatabı: Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve 3 diğer muhatap daha

Lenf Kanseri olan Mesut Tanrıkulu serbest bırakılsın. #MesutÖlüyor @AdaletBakanligi @MSTanrikulu

Mesut Tanrıkulu, KCK üyesi olduğu yönündeki suçlamalar nedeniyle 16 aydır Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan ve 18 yıldır lenf kanseri olan genç bir arkadaşımız.

Cezaevinde kaldığı süre içerisinde şeker hastalığına yakalandı, görme bozuklukları başladı. 1.80 boyunda ve 47 kiloya düştü. Özel bakıma ihtiyacı olduğu halde ilaç ya da diyet tedavisi uygulanmıyor.

Mesut ölüm tehlikesi altında. Babası Mehmet Tanrukulu'nun başvurularına rağmen hiçbir yetkili kurum Mehmet'in serbest bırakılmasına veya tedavi edilmesine yönelik bir çalışma başlatmadı.

Mehmet Tanrıkulu'nun durumu daha da kötüleşip geri dönülemez bir hasar bırakmadan önce yetkililerin sağlık şartlarından ötürü serbest bırakılarak ihtiyacı olan sağlık hizmetlerine ulaşabilmesini talep ediyorum.

Bju kampanya şunlara teslim edildi:
 • Adalet Bakanı
  Sadullah Ergin
 • İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanvekili
  Mustafa Sezgin Tanrıkulu
 • İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı
  Ayhan Sefer Üstün
 • İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanvekili
  Mehmet Naci Bostancı


Dilara Işık bu kampanyayı bir imzayla başlattı, şimdi 1.331 destekçisi var. Görmek istediğin değişimi yaratmak için bugün sen de bir kampanya başlat.
Bugün Dilara imzanı bekliyor!

Dilara Işık bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Lenf Kanseri olan Mesut Tanrıkulu serbest bırakılsın. #MesutÖlüyor @AdaletBakanligi @MSTanrikulu». Dilara ve imza atan diğer 1.330 kişiye katıl.