Kampanya Kapatıldı

Kurbağalıdere Parkı’na (Moda 2 Sahili) Köpek Oyun Alanı Yapılsın

Bu kampanya 2.629 destekçiye ulaştı


Fiziki ve psikolojik olarak sağlıklı bir köpek yetiştirilebilmesi için, köpeğin sosyalleştirilmesi ve enerjisinin attırılması gerekmektedir. Köpeklerin sosyalleşebilmeleri için birbirleriyle ve insanlarla oynamaları, enerjilerini atabilmeleri için de kayışsız olarak hareket edebilmeleri ve koşmaları gerekmektedir. Ancak Kabahatler Kanunu kapsamındaki, kayışsız köpek gezdirme maddesi buna imkan sağlamamaktadır.

Moda semtinde köpek besleyen hayvansever oldukça fazladır. Bu hayvanseverlerin köpeklerine yürüyüş yaptırmak ve köpeklerini oynatmak amaçlı en çok tercih ettikleri alan da Kurbağalıdere Parkı’dır. Hatta Yeldeğirmeni, Acıbadem gibi çevre semtlerdeki köpek sahiplerinin de tercihi Kurbağalıdere Parkı’dır.

Daha önceleri Kurbağalıdere Parkı’nda köpekleri ile vakit geçiren, sosyalleştiren ve enerji attıran hayvanseverler, son yıllarda oluşan yoğunluktan dolayı rahat hareket edememekte, hatta bazı durumlarda insanların tepkilerine maruz kalmaktadır. Bu tip olaylar da tartışmalara ve gerginliklere neden olmaktadır.

Bu nedenle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğünden talebimiz; parka gelen köpek sayısı da göz önünde bulundurularak, Kurbağalıdere Parkı’nda tenis kortu, basket sahası arasında, spor aletleri önünde bulunan yeşil alanın tamamının çitlerle kapatılarak, köpek oyun alanı yapılmasıdır.Bugün Serhat imzanı bekliyor!

Serhat Öztürk bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Kurbağalıdere Parkı’na (Moda 2 Sahili) Köpek Oyun Alanı Yapılsın». Serhat ve imza atan diğer 2.628 kişiye katıl.