#YERLİ DİZİLER HEPİMİZİ SÖMÜRÜYOR#

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.


Seneler önce 45 dk ile başlayan türk dizileri şu an 150 dk olmuştur ve 5 gün içinde bitirilmesi şart!!!! Bu insan üstü çalışma sonunda, çalışanlar uykusuz ve sağlıksız bir şekilde köle gibi çalışmak zorunda kalıyor VEEE aylarca paralarını alamıyor,işi bıraktıkları zaman zaten yerleri doluyor çünkü işsizlik korkunç vaziyette...Dava açamıyorlar çünkü paraları yok!!! Aslında her sökterin yarası bu!!!

Gelelim bu dizi sektörünün ticari politikasına; 90 yabancı ülkeye satılan bir bölümü 150 dk olan dizi 3e bölünüyor yani bir bölüm 3 bölüm olarak satılıyor....  Bu paralar kanal ve yapımcılar tarafından paylaşılıyor!!!! İNSAN SÖMÜRMEK BU İŞTE !!!!

Lütfen bu sömüreye paydos diyelim...İnsani çalışmaya katkıda bulunmak için katkıda bulunalım....Diziler  60 dk olsun ve tüm çalışanlar sözleşmeli ve sigortalı çalışsın çalışma saatleri 20 saat!!!!!!!! değil 8 saat olsun.....

 Bugün Nazan imzanı bekliyor!

Nazan Sapanca bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «@kulturbakanlıgı: #YERLİ DİZİLER HEPİMİZİ SÖMÜRÜYOR#». Nazan ve imza atan diğer 789 kişiye katıl.