Kampanya Kapatıldı

Kyk Yurt Zammı İptal Edilsin!

Bu kampanya 390 destekçiye ulaştı


Arkadaşlar merhaba! Öncelikle ben de sizler gibi bir devlet yurdunda kalan öğrenciyim. İyisiyle kötüsüyle dört yıldır yurtta kalmaktayım fakat bu son zam ile beraber benim ve yurtta kalan çoğu arkadaşımın maddi ve manevi zor bir yıl geçireceğinden eminim.

Çoğu öğrenci arkadaşım, devletimizin verdiği 500₺ burs/kredi ile yurt ücretini ödüyor ve neredeyse paranın yarısından fazlası yurt ücretine gidiyor. Sorarım size, kalan parayla kitap mı alsın, yol masrafına mı harcasın, yemek mi yesin, yoksa tatilde ailesini görebilmek için mi biriktirsin? 

Devlet yurtlarında çözülmesi gereken öncelikli sorunlar varken, yurt ücretlerine zam gelmesi gerçekten çok üzücü. İlgili merciler, lütfen bizim sesimizi duyun ve zammı iptal edin. Biz sadece okumak istiyoruz, bursu/krediyi nasıl yettirebilirim bu ay diye düşünmek istemiyoruz..Bugün gözde imzanı bekliyor!

gözde karaçaylı bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «kredi ve yurtlar kurumu: Kyk Yurt Zammı İptal Edilsin!». gözde ve imza atan diğer 389 kişiye katıl.