Enerjisa Kdz​.​Ereğli’ye Bağlı Köylerde Halka Elektrik İşkencesi Yapıyor!

Kampanya Kapatıldı

Enerjisa Kdz​.​Ereğli’ye Bağlı Köylerde Halka Elektrik İşkencesi Yapıyor!

Bu kampanya 626 destekçiye ulaştı
cimer ve tarafına Caner Alkan bu kampanyayı başlattı

Kdz.Ereğli köylerimizde Elektrikler yok ! köylerdeki nüfus yoğunluğu 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız. Acil bir sağlık sorunu olsa günlerdir olmayan elektrik Kesintisi yüzünden cep telefonları sarjlari bitmiş köyler her türlü haberleşmeden izole edilmiş durumdadır.

İnsanlar olmayan elektrik nedeniyle suyu bile motorlarla depolarına basamamakta ve susuz kalmakta,Uzaktan eğitim gören öğrenciler günlerdir olmayan elektrik nedeniyle derslerine girememekte, üniversite sınavları olan öğrenciler sınavlarına katılamamaktadır.

Enerjisa, özelleşip denetlenmediğini ve zor günlere hazırlık yapmadığını,hazırlıksız,eksik ekipleriyle bu son kesintiyle göstermiş oldu. Yağan kar sonrası Kdz.Ereğli’ye bağlı köylerde 17 Ocak 2021 Pazar gününün ilk saatlerinden beri elektrik verilmemekte. Başkent Elektrik Dağıtım AŞ nin insanları canından bezdirdiği kesintilere bir türlü çözüm üretmemekte, üstüne bu zor günlerde insanların en çok ihtiyacı olan dönemde köylere elektrik vermemekte. Enerjisa Yüksek fiyatlara sattığı enerjinin karşılığını vermemektedir.  Köy bölgelerine yapılan az yatırım ve eksik çalışmalar nedeniyle yaz,kış farketmeden her yıl sürekli elektrik kesintileri yaşanmakta ve en çok ihtiyacımız olduğu bu kış ve karlı dönemde günlerdir insanlar elektriksiz durmaktadırlar. Yağan kar sonrası Kdz.Ereğli köylerinde tam bir kaos yaşamaktadır. Ama kimsenin umurumda değil.

Hiç bir Şikayet, Hiç bir merci şu ana kadar Enerjisa firmasının Kdz.Ereğli köylerinde kafasına göre at oynatmasını engelleyememiştir. Özellikle Delihakkı,Subaşı,Süleymanbeyler,Yunuslu ve birçok köyde hergün kesintilerle boğuşmakta ve an itibariyle günlerdir elektrik verilmeyerek, sağlık, üretim, ticari hayatın bütününe zarar vermektedir.

EnerjiSA;

1. Yüksek gerilim hatları üzerinde planlı bakım çalışmaları yaparak çürüyen, deforme olan galvanizli direk ve elektrik hatlarını yaz'dan revize etseydi.

2. Yüksek gerilim hatlarının altında bulunan ağaç vb engelleri bertaraf etseydi.

3. Dağlık engebeli olmayan enerji nakil hatlarının yer alti kablolama işlemini yapsaydı.

4. Ana halter üzerinde ciddi bakım gerektiren hat güzergahında by pass yapıp ikincil hat üzerinden enerji naklini yapabilecek noktaya getirip sistemi düzenli ve işlevli hale getirseydi.

Her fırtına, sel, deprem, kar vb her türlü olağan doğa tabiat olaylarında bu ciddi sıkıntıyı vatandaşlar çekmek zorunda kalmazdı. Fatura tahsilatında Alman disiplini ile iş yapan, iyileştirme ve problem çözme noktasında ilkel Afrika kabilesi gibi çaresiz kalan Enerjisa’yı..

Batı Karadeniz tüm üst düzey yetkililerini,Cimer ve EPDK ya şikayet etmeye teşvik ediyor,Devletin, Cumhurbaşkanlığımızın, Tüketici Dernekleri ve STK ların bu işe kesin ve net tavrını koymasını bekliyoruz.

EPDK, Enerji Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığımızdan, Uzayan, giderilmeyen, çözülmeyen kesintilerin ENERJİSA Firmasına YÜKSEK cezai uygulamalarla yansımasını talep ediyoruz.

Şimdiye kadar; Bu konuda maalesef Resmi veya Özel hiçbir yerden destek ve çözüm sağlanamamıştır.

SESİMİZİ DUYUN !

Kampanya Kapatıldı

Bu kampanya 626 destekçiye ulaştı

Bu kampanyayı paylaş