Kaz Dağlarına Dokunma

Kaz Dağlarına Dokunma

2.250 kişi imzaladı. Hedefimiz 2.500.
Başlama tarihi:
Muhatap:
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve

Bu kampanya neden önemli?

Evet sevgili arkadaşlar;

Kaz Dağı (İda Dağı)
Kaz Dağları, Balıkesir’deki Edremit Körfezi’nin kuzey bölümünde yer almaktadır. Oldukça yeşil bir alandır. Toplamda 21.300 hektar alandan oluşmaktadır. Yeşil ile mavinin birleştiği muhteşem bir doğa harikası olan Kaz Dağları’nın son dönemlerde ağaç kesimleriyle gündeme gelmesi vatandaşlarımızı üzmektedir. Getirisi ne olursa olsun Kaz dağları bizler için birer emanet konumundadır. Günden güne bozulan iklim ve devam etmekte olan küresel ısınma karşısında böyle bir kıyım akıl almazdır. 

Ayvacık'ın Kısacık köyünde 200805708 RUHSAT NO'lu ALTIN MADENİ OCAĞI ve KIRMA-ELEME TESİSİ kurulup işletilmesine karşı çıkıyoruz.

Bergama'da yaşanılanlar burada yaşanmasın..

Bu tesisin ruhsat alanı sadece Kısacık köyünü değil komşu köyler Akşin, Baharlar, Dağahmetçesi ve Güzelköy, Koşuburnu köylerini de kapsamaktadır. İşletilecek maden, açılacak devasa çukurlar ve yoğun ağır metaller ihtiva eden pasa yığınlarıyla ormanlarımızı yok edecektir. İşletme sularımızı kirletecek, tarım ve hayvancılığımızıbitirecek, doğamızı, köylerimizi, evlerimizi içinde yaşanılmaz halegetirecektir.

Söz konusu ÇED çalışması ve ruhsatın bir daha gündemine getirilmemek üzere iptalini talep ediyoruz. Saygılarımızla.

2.250 kişi imzaladı. Hedefimiz 2.500.