Av. Nevzat TÜRKTEN'in adı Kayseri'de bir caddeye verilmelidir

Av. Nevzat TÜRKTEN'in adı Kayseri'de bir caddeye verilmelidir

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 100.
100 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
Kayseri büyükşehir belediyesi tarafına Hakan Topuzoğlu bu kampanyayı başlattı

KAYSERİ'NİN AKSAKALLISI AV. NEVZAT TÜRKTEN'İN VEFATININ YILDÖNÜMÜNDE:
Bizlerin yetişmesinde büyük katkısı olan; Türk Kültürü çerçevesinde Türk Milliyetçiliğine, Ülkücü Harekete, Milliyetçi Hareket Partisine, Kayseri Kültürüne, ekonomisine , Doğu Türkistan Davasına, Kayseri Türk Kültür Derneğine, Erciyes Dergisine unutulmaz hizmetleri ile unutulmayacaktır. Emaneti olan değerlere sahip çıkmak ve yaşatmak görevimizdir. Av. Nevzat TÜRKTEN Büyüğümüze; Allah rahmet eylesin. Gönlü gibi kabri de geniş, makamı Cennet olsun.  (Alim GERÇEL'in kaleminden)

BİLGE İNSAN AV. NEVZAT TÜRKTEN
İsmet TAYMUŞ (NEVZAT TÜRKTEN'E ARMAĞAN ÖNSÖZÜ)

1978 yılında yayın hayatına başlayan ve sarsılmaz iradesiyle günümüze kadar varlığını sürdüren, 36 yıldır Türk kültürü ve edebiyatına takdire şayan hizmetleri ile Anadolu’nun en uzun soluklu dergisi olma özelliğini onurla koruyan Erciyes dergisinin 1980 yılından itibaren sahipliğinive yazı işleri müdürlüğünü yapmış olan değerli büyüğümüz Av. NevzatTÜRKTEN ağabeyimiz için “NEVZAT TÜRKTEN ARMAĞANI” adlı kitabın hazırlanması bütün kalbi duygularımla ifade edeyim ki bizleri sonderece mutlu etmiş ve duygulandırmıştır.Kayseri’de uzun yıllardan beri serbest avukat olarak çalışmakla birlikte, İlimiz kültürel, sosyal ve siyasal yaşamına çok şeyler kazandıranNevzat TÜRKTEN ağabey, abidevi bir insan mümtaz bir şahsiye�ir.İstanbul Hukuk Fakültesindeki talebelik yıllarında merkeziİstanbul’da olan “Türk Gençlik Teşkilatı”nın Kayseri Şubesi’ni ve ardından “Türk Kültür Derneği”ni Kayseri de kurarak faaliyete geçirmesiOnun ta gençlik yıllarında başlayan vatan ve memleket sevgisinin, memleket meseleleri ile yakından hemhâl olmasının bir nişanesidir. Enginhoşgörüsüyle, sevgi dolu yüreğiyle Kayseri’de herkes tarafından sevilenve sayılan Nevzat TÜRKTEN ağabeyimizin gayretli ve özverili çalışmalarından, baktığımızda bu gün ülkemizin önde gelen değerli yöneticileri,siyasetçileri, bilim, kültür ve sanat adamlarının birçoğu mutlaka istifadeetmişler ve buraların manevi ikliminden istifade ederek hayatlarına yönvermişlerdir.Diğer taraftan, yöresel, bölgesel, ulusal ve uluslar arası yapmış olduğu seyahatleri ile ilimizin ve ülkemizin tanıtılmasına da önemli katkılarıolan bu değerli insan, aynı zamanda adeta gönüllü bir turizm elçisi deolmuştur.Türk kültürüne, sanatına ve topluma faydalı olan unutulmaz çalışmaları ve gönüllere taht kuran mütevazı kişiliği ile gelecek nesillere örnekolan bu değerli insan, 2014 yılı TBMM Onur Ödülü için teklif edilmiştir.Bugüne kadar Nevzat Ağabey ile ekip ruhu içerisinde birlikte çalışankendisi de uzun yıllardan beri Kayseri’de kültür ve sanata hizmet eden,şu an yeniden Erciyes dergisinin sahibi ve yazı işleri müdürlüğünü yürütmekte olan inşaat mühendisi, Kayseri Kültür ve Turizm Derneği Başkanıdeğerli dostum Âlim GERÇEL Bey’e bu kitabın hazırlanması için göstermiş olduğu gayretleri nedeniyle teşekkürlerimi ifade ederken Av. NevzatTÜRKTEN ağabeyimize bundan sonraki yaşamında, Cenab-ı Haktan değerli ailesi ile birlikte sağlık, mutluk ve hayırlı ömürler diliyorum

(İsmet TAYMUŞ - Kayseri İl Kültür ve Turizm Eski Müdürü) 
 

Daha yakından tanımak istiyorsanız, internette çok kısa bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Nevzat TÜRKTEN Ağabeyin Kayseri'ye ne denli faydalı biri olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.  
 

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 100.
100 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.