Kampanya Kapatıldı

Biz kasaplar mezarda dinlenmek istemiyoruz

Bu kampanya 11 destekçiye ulaştı


Biz kasaplar günde 12 saat veya üzeri çalıştırılıyoruz, bazı bölgelerde 15 günde bir izin verilirken yada hiç haftalık izin verilmiyor. Köle gibi çalıştırılıyoruz. Patronların para hırsı bizi ölüme götürüyor.

İşimiz tehlikeli meslekler grubunda, gün geçmiyor ki bbir kasap  elini kesmesin yda kıyma makinesine kaptırmasın. çalışma şartları ağır olduğu dikkat dağınıklığı oluyor.

Berberler fedarasyonu müşteriye dafa randıramanlı ilgilensin diye haftada bir gün (pazar günü) berberlerin ve kuaförlerin izin kullanmasını pazar günlerini izin kararı almıştır.

Bizde istiyoruz,  ailemeizle pikniğe gitmek, düğünlere gitmek, ramazan bayramlarında yakınlarımızla bayramlaşmak istiyoruz. zten kurban bayramında sabahlar kadar çalışıyoruz.

Patronların para hırsı yüzünden ölmeden , mezarda dinlenmek istemiyoruz. Kasaplar fedarasyonu başkanı Fazlı Yalçındağ'a sesleniyoruz sizde berberler ve kuförler federasyonu gibi bir karar alarak pazar gününü haftalık izin olarak karar alın biz kasap çalışanlarına yaşama hakkı verin.

 Bugün metin imzanı bekliyor!

metin emekçi bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «kasaplar federasyonu: Biz kasaplar mezarda dinlenmek istemiyoruz». metin ve imza atan diğer 10 kişiye katıl.