Kampanya Kapatıldı

''ŞÖFÖR DAHİL 5 KOLTUKLU ARAÇLAR KAMYONET YERİNE OTOMOBİL RUHSATI VERİLSİN''

Bu kampanya 26 destekçiye ulaştı


Tescil ettirmiş olduğum 47 ** **** plaka numaralı aracımın ruhsat belgesinde araç sınıfı N1, araç cinsi KAMYONET olarak görünmektedir. Ancak, vergi dairesinde bu bilgi tamamen farklı olarak PANEL VAN (G.T.İ.P 87.03) olarak görüntülenmektedir. Bu noktada bazı  çelişkilere düşmekteyim;
1- N1 Panel Van ile N1 Kamyonet cinsi araçların karayollarındaki hız limitleri birbirinden farklılık gösterdiğinden bu durum beni tereddütte düşürmektedir.
2- Aracım için PANEL VAN (G.T.İ.P 87.03) tipine göre vergi ödemekteyim ve bu vergi N1 KAMYONET vergisine göre çok daha yüksektir. Bu noktada da hangi bilginin doğru olduğundan emin olamamaktayım.

3- AYRICA HER YIL TİCARİ ARAÇLAR GİBİ MUAYENE YAPMAKTAYIM

4- ARACIM 5 KOLTUKLU OLDUĞU İÇİN HUSUSİ AİLE ARACI OLARAK KULLANMAKTAYIM

Ek bilgi olarak; Aracım sürücü dahil 5 kişi kapasitesine sahip olup arka sırada koltuk bulunmaktadır ve komple yandan camlıdır ve 1560 cc motor hacmine sahip olup, ağırlığı 1,504 kg ‘dır.Bugün ahmet imzanı bekliyor!

ahmet afşin bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ T.B: ''ŞÖFÖR DAHİL 5 KOLTUKLU ARAÇLAR KAMYONET YERİNE OTOMOBİL RUHSATI VERİLSİN''». ahmet ve imza atan diğer 25 kişiye katıl.