Gazi Üniversitesi Hacı Bektaş Veli Araştırma Merkezi Taşınmasın.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 100.


GAZİ ÜNİVERSİTESİ BÖLÜNDÜ AMA
HACI BEKTAŞ MERKEZİ YERİNDE KALSIN .
Türk Kültürü Açısından Hacı Bektaş Velî Araştırmaları ve Uygulama Merkezi, 28 Ekim 1987’de 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu uyarınca kurulan ilk araştırma ve uygulama merkezi Günümüzde Türkiye’de Türk Kültürü ekseninde Alevilik ve Bektaşilik konusunda çalışmalar yapmaktadır .
Hacı Bektaş Velî ve O’nun düşünceleri çerçevesinde oluşan Alevî-Bektaşî kültür varlıklarını bilimsel temellere bağlı olarak araştıran ve uluslararası bilim çevrelerinde saygınlığı olan akademik ilk kuruluştur.
Türk Kültürü ve Hacı Bektaş Velî ile ilgili binlerle ifade edilen basılı ve dijital ortamda bine yakın el yazması eseri bünyesinde barındıran zengin bir kütüphaneye sahiptir.
Yıllardır büyük emek ve çabalarla kurumsal uluslar arası bir kimlik hüviyetine dönüşen ve Alevi Bektaşi camiası tarafından önemsenen bu merkez şimdi ise alınan bir kararla ikiye bölünen Hacı Bayram üniversitesi bünyesine dahil edilmek istenmektedir .
Gerekçesi ne olursa olsun Gazi mustafa Kemal ATATÜRKÜN kurduğu bir üniversiteden alınmasını merkezin şimdiye kadar çalışmalarının yok edileceğini yeniden başa dönüleceğini düşünüyorum .
Sayın rektörümüzün ve yetkili kurumların araştırma merkezinin gazi bünyesinde kalması konusunu dikkatle ve hassasiyetle yeniden gözden geçirmelerini önemsiyor ve gereğinin yapılacagını düşünüyorum .
Bu tür kurumların amacına hizmet etmesi için uzman kadrolar görevlendirilerek gerekirse enstitü olarak çalışmalarını sürdürmelerini istemekteyiz .
Bu merkezi Alevi Bektaşi camiası ve şimdiye kadar yapılan akademik çalışmalarını önemsiyor Gazi üniversitesi bünyesinde kalması için imza kampanyası başlatmayı düşünüyoruz .Bugün Mehmet imzanı bekliyor!

Mehmet kaytanbıyık bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «karasarlilardernegi@hotmail.com: Gazi Üniversitesi Hacı Bektaş Veli Araştırma Merkezi GAZİ ÜNİVERSİTESİNDE Kalsın.». Mehmet ve imza atan diğer 24 kişiye katıl.