Karabük Üniversitesi Öğrencilerinin Sosyal İmkanları Yok Ediliyor.

Karabük Üniversitesi Öğrencilerinin Sosyal İmkanları Yok Ediliyor.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 500.
500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
Karabük Üniversitesi Rektörlüğü (Prof.Dr. Refik Polat) ve tarafına Karabük Öğrenci Top. bu kampanyayı başlattı
  • Karabük Üniversitesi'nde öğrenciler bir bardak kahve ve tost için kaç dakika yürümeli?

Batı Karadeniz bölgesinin hızla yükselen üniversitelerinden olan Karabük Üniversitesi, öğrencilerinin başarıları ve yüksek işe alım oranları ile gündemdeydi. Bugün ise Karabük Üniversitesi akademisyen öğrenci sayısı oranı ile maalesef büyük bir sorun ile karşı karşıya!

Eğitim kurumlarında eğitim kalitesinin bir numaralı öncelik olması gerektiğini düşünebilirsiniz. Bu gayet normal. Fakat Karabük Üniversitesi'ni henüz tanımıyorsunuz!

Eğitim kalitesi, akademisyen yetersizliği, laboratuvar eksiklikleri, öğrenciler için serbest çalışma alanı eksikleri gibi konular tabi ki önemsiz(!) Karabük Üniversitesi yönetiminin gündeminde şu anda öğrencilerin sosyal haklarını yok etmek var!

2019 Eylül dönemi başında kapatılan merkezi kantin, Teknoloji fakültesi yanındaki ATM'lerinin konumlarının değiştirilmesi, Eskişehir 1’inci Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı ve rektörlük arasında 20 Kasım 2014’de imzalanan protokol kapsamında getirilen F-4 savaş uçağının Teknoloji Fakültesinden götürülüp üniversite stadyumunun girişine konumlandırılması, Teknoloji Fakültesi Bölümlerinin birer birer kapatılması, Fakülte akademisyenlerine kontenjan açılmaması fiyaskolarının ardından Teknoloji Fakültenin hemen yanındaki Tıp Fakültesi kantini de öğrencilerin elinden alıp kapatılıyor!

  • Harbi Anlıyoruz Sizi

Üniversite yönetimini anlıyoruz ve sosyal yaşam merkezini yukarı taşımak ve ortak bir sosyal tesis oluşturmak istiyorsunuz fakat sosyal tesisteki yetersiz kapasite buna engel olacaktır. Geçtiğimiz yıllarda açılan güzeller güzeli Kamil Güleç kütüphanesinin 500 kişilik kapasitesi 50.000 kişilik bir üniversite için oldukça yetersiz olduğu gibi sosyal tesis de aynı kapasite sorunlarını yaşıyor. Bakın mesela bölüm kontenjanlarını düşürmek çözüm olabilir :)

Lütfen kantin kapatmak, kırtasiye kapatmak veya onlara giden kapıları kilitlemek yerine eğitim kalitesini arttıracak çalışmalara daha da hız verin.

  • Çözüm ne mi ? 

Teknoloji ve hayat hızlı gelişiyor, her geçen gün daha hızlı yaşıyoruz. Zamana ayak uydurup hızlanmamız ve kampüs hayatını kolaylaştırmamız gerek. Örneğin her fakülteye birer kantin (ufak da olsa olur, verin öğrenciler işletsin hatta ;) ) ya da her fakültedeki boş alanları masalar ile doldurup çalışma alanları oluşturmak örnek olabilir.

Üniversite yönetiminden Teknoloji Fakültesi imkanlarını kısıtlamamalarını ve öğrencilerin sosyal imkanlarını arttırmalarını rica ediyoruz. Teknoloji Fakültesi yalnızlığa öğrencileri ile birlikte terk ediliyor.

Öğrencilerin eğitim ve sosyal alanlardaki imkanlarına destek ol !

Üniversitesini Seven Öğrencilerin Katkılarıyla !

 

 

 

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 500.
500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.