KANSER HASTALARININ SON ÇARESİ VE AYLIK 3830€ OLAN BRAFTOVİ İLACINI DEVLET KARŞILASIN!

KANSER HASTALARININ SON ÇARESİ VE AYLIK 3830€ OLAN BRAFTOVİ İLACINI DEVLET KARŞILASIN!

373 kişi imzaladı. Hedefimiz 500.
Başlama tarihi:
Muhatap:
Fahrettin koca (Sağlık bakanlığı)

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Baturay Elönü

Bir hapla hayatları kurtulabilir!
4. Evre kanser hastalarını bile iyileştiren ve yaşamaz denilen hastaları yaşatabilen mucize bir ilaç var! Bu ilaç aynı zamanda uzun süre kemoterapi görüp fiziken güçsüzleşen kanser hastaları ve kemoterapi ilaçlarına belli süreden sonra alerjik tepkiler veren tedavisi yarım kalan hastalar için de hayati önem taşıyor.. Tedavi iyi gitse de hasta ilacı alamıyor ve fenalaşıyor. İlaç alamaması o hastanın ölüme terkedilmesidir.
BRAFTOVI mucizevi bir ilaç. Türkiye’de yok. Bakanlıktan özel izinle Avrupa’dan getirtebiliyorsun. Eczacılar Odası getiriyor ve onlar bu ilacı özel anlaşmayla getirmese 2 katı daha pahalı getirmek zorunda kalacak, hatta belki de hiç getirme imkanları olmayacaktı.

İLAÇ 3000€ VE HER AY ALINMAK ZORUNDA!
Paramız değersiz. Euro çok yüksek. Her ay bu ilacı almak imkansız. SGK’ya dava açarak tedbir konulsa da doktor raporlarını anlayacak ve o kapasiteye sahip hakim yok gibi. Davalar sürekli reddediliyor, erteleniyor. İnsanların yaşaması bu kadar basit ama devletimiz insanına sahip çıkmıyor. İlaçların devlet tarafından karşılanması için mutlaka destek olun! Bu ilaç bir an önce devlet tarafından karşılanmalı ve süren davalar sonuca bağlanmalı. Son umutları da ellerinden alınıp bu hastaları ölümle başbaşa bırakmamalı!
Sağlığımızda her koşulda yanında olduğumuz devletimizi, kötü gün dostu olarak yanımızda görmek istiyoruz.

373 kişi imzaladı. Hedefimiz 500.