KADIKÖY DEFNE PARK KAFE VE PARKLARIMIZ KAPANMASIN!

KADIKÖY DEFNE PARK KAFE VE PARKLARIMIZ KAPANMASIN!

Başlama tarihi:
6 Kasım 2019
İmzalar: 471Sonraki Hedef: 500
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: DEFNE PARK KAFE

29 Ekim Cumhuriyet Bayramına denk gelen bir günde , Kadıköy Sahrayıcedid’de bulunan ve işletmesi Kadıköy Belediyesine ait DEFNE Park Kafesinin , sizin emrinizle kapatıldığını üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz.

Özel işletmelerin göz koyduğu güzel bir konuma sahip olan kafemizin işletmesinin zarar etmesine yönelik uygulamalara yıllardır şahit oluyoruz. Menülerin azaltılması , kalitenin düşürülmesi, personel sayısının azaltılması gibi kararlar neticesinde işletme zararının oluşması  beklenen bir sonuç olacaktır. Belediye işletmesinin nasıl kar edileceğine yönelik hiç araştırma ve çalışma  yapmadan , bölge sakinleri ile bu konu hakkında görüşmeden kafelerin kapatılarak yönetilmeye çalışılması , belediyenin sosyal sorumluluğu ile de bağdaşmamaktadır.

Bugün itibariyle bu alanın,  ne için kullanılacağına yönelik  bir plana  sahip olunmadan kafemizin kapatılması ve sonrasında yıkım emrinin verildiğini de duymaktayız. Çevrede oturan ve bu park/kafeyi yıllardır yaz , kış demeden kullanan insanların hiç bir fikri alınmadan ve hatta muhtarımızın dahi haberi olmadan hızlıca uygulamaya alınan bu kararınızla karşı karşıyayız. Geçtiğimiz yıllar içerisinde de benzer ve sistematik olarak elimizden alınmaya çalışılan bu kafe ve parkımızın , bölgemizde ki nadir nefes alma alanlarımızdan bir tanesi olduğunu , toplanma bölgesi olarak tanımlandığını , Sahrayıcedid haricinde bir çok kişinin bildiği  ve severek kullandığı bir sosyal alan olduğunu belirtmek isteriz.

Konuyu görüşmek  üzere parkımızı ve bizleri ziyaret edeceğinizin bilgisi almamıza ragmen tarihi hakkında bilgiyi sahibi değiliz. İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu beyin de belirttiği üzere yeni bir anlayışla , İstanbul’u beraber yöneteceğiz  yaklaşımına sizinde sahip olduğunuza inancımızla sizinle mahallemizde en kısa sürede görüşmek isteriz. Yürütülen maksadlı çalışmaları bizlerden dinlemenizi, park ve kafemizin bizler için ne kadar değerli olduğunu ve sizlerden beklentilerimizi , büyük çogunlukla oy aldığınız seçmenlerinizden dinlemek isteyeceğinize eminiz.

Bir çok sokak canlısına da ev sahipliği yapan park kafemizin kapatılması bu canlılar içinde büyük bir yıkım kararı olacaktır. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün  “Bir Köşk için bir ağacı feda edemem.” Sözünde belirttiği üzere ticari kaygı ile mahallemizin önemli bir yaşam alanını feda ettiğinizi belirtmek isteriz.

Kafemizle ilgili kararınızı gözden geçirmenizi ,  konu hakkına görüşmek için sizden haber beklediğimizi tekrar bilgilerinize sunar ve bu vahim hatadan hep beraber dönebilmek için gereken her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu belirtmek isteriz.

Hemen destekle
İmzalar: 471Sonraki Hedef: 500
Hemen destekle

Karar Vericiler