Ölmek İstemiyorum!

Recent news

19 yaşında öldürülen #MerveKotan için de bir araya gelelim

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle Emine Bulut’un katilinin ceza ve iyi hal indirimi almaması için başlattığım kampanyaya imza verdiğiniz için teşekkürler. Emine Bulut'un görüntülerdeki son sözleri "ölmek istemiyorum" olmuştu. Tüm Türkiye bu sayede cinayeti duydu, katile lanet okudu. 

Peki ya duymadığımız kadın cinayetleri…

Merve Kotan daha 19 yaşındaydı ve Emine Bulut cinayetinden 3 gün önce sevgilisi tarafından öldürüldü. Merve’nin ablası Esra Kotan kardeşi için başlattığı kampanyada cinayetle ilgili “ses ve görüntüleri kaydeden' birileri olmadığı için akıp giden bir haber olmaktan öteye geçemedi” diyor.  

Bu kampanyayı görünce kayıtsız kalamadım ve sizlerle paylaşmak istedim. Nasıl ki Emine Bulut’un ardından bir araya gelebildiysek aynı şeyi gencecik yaşında öldürülen Merve Kotan için de yapalım istedim. 

Yüreği kan ağlayan bu ailenin adalet arayışına imzanızla destek vermek isterseniz kampanya linkini aşağıda paylaşıyorum. Lütfen bir dakikanızı ayırıp imzalamaya çalışın. 

https://www.change.org/MerveKotan

Kadına karşı şiddetin durdurulması için somut adımlar atılıncaya kadar öldürülen, şiddete uğrayan her kadının sesi olmaya devam edeceğiz. 

Katılacak herkese şimdiden teşekkürler,

Gözde Salur 

Gözde Salur
1 year ago