Kırmıtlı Kuş Cenneti'ne Sahip Çık!

Doğrulanmış başarı

Kırmıtlı Kuş Cenneti'ne Sahip Çık!

Bu kampanya 15.565 destekçi ile değişim yarattı!
Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü) ve tarafına Figen Ant bu kampanyayı başlattı

Unutulmuş, bahsi bile edilmeyen bir cennet vardır Çukurova'nın o bereketli topraklarında bilir misiniz? Osmaniye'de yer alan bu cennet ki nefis bir göl ve etrafında uçsuz bucaksız yeşille çepeçevrelenmiştir. Bilinen 250 çeşit kuş da mesken bellemiştir burayı. Kimseler bilmez ama bilenlerin de Kırmıtlı Kuş Cenneti'dir burası. Şimdilerde bakımsız haliyle, giderek bozulan ekosistemiyle yitmeye yüz tutmuş durumda. 

Bir düşle yola çıktık, bu bölgenin öncelikle sulak alan ilan edilip bir statü kazanmasını ve ardından bölgenin tamamen ava kapatılmasını talep ediyoruz. Kırmıtlı'ya gerekli özen gösterilsin, göz dolduran doğasıyla ve çeşitli kuşlarıyla cennet olmaya devam etsin, korunsun. Öksüz kalan cennetimizde bir başka düşümüz de şudur ki; kuş-doğa fotoğrafçılarının çalışma alanlarından biri, doğaseverlerin merak ettikleri bir yer, gezginlerin listesindeki yerlerden biri olsun. Ama her şeyden önce buradaki ekosistem, doğa korunsun!   

"Evrende iki sonsuz doğurgan yaratıcı güç vardır. Biri insan, öbürü doğa. İnsan, yaratıcılığını yitirdiği gün, doğa yaratıcılığını bitirdiği gün her şey bitecektir." demişti Koca Yaşar. O gün gelmesin diye işte tüm çabamız.

Hasret kalıyoruz yeşile yahut bir kuş sesine... Senin de çabanla Kırmıtlı'yı kurtarabiliriz. Destek ol, imzala, paylaş!

Kırmıtlı Kuş Cenneti'ne Sahip Çık!

*** Bu bir Osmaniye'ye Git projesidir.
 

Doğrulanmış başarı

Bu kampanya 15.565 destekçi ile değişim yarattı!

Bu kampanyayı paylaş