ÖZEL GÜNLER ADI ALTINDA ANNESİZ BABASIZ KALAN ÇOCUKLARA ACI ÇEKTİRMEYE HAYIR!

ÖZEL GÜNLER ADI ALTINDA ANNESİZ BABASIZ KALAN ÇOCUKLARA ACI ÇEKTİRMEYE HAYIR!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 100.
100 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
Kültür Bakanlığı ve tarafına Gizem Güner bu kampanyayı başlattı

 Sadece geçtiğimiz Ağustos ayında 49 kadın, 49 anne öldürüldü. En az 49 çocuk annesiz kaldı. 2018 yılında iç güvenlik harekatında 141 şehit verdik. Bunların 25 tanesi sivil, 49’u TSK mensubu, 39’u jandarma, 6 tanesi polis, 22 tanesi güvenlik korucusudur.

 Bu insanların çocukları daha çocuk yaşta annesiz veya babasızlık ile mücadele etmek zorunda kalmışlardır. Bu ölümleri bireysel olarak engelleyebilmek biz sivil vatandaşlar için oldukça zor. Olay esnasında orada bulunmak ve buna engel olacak girişimlerimizin başarılı sonuçlanması zor bir ihtimal.

Ama ölen insanlarımızın yakınlarının acılarını bazı özel günler diye tabir ettiğimiz zamanlarda katlanarak büyümesine, boyunlarının bükük kalmasına engel olabiliriz.

 Anneler günü ve babalar günü, annesi ve babası hayatta olan insanlar için fazlasıyla gereksiz çünkü sevdiklerimizi mutlu etmek için önümüzde belki yıllar var, belki sahip olduğumuz şu an var, en azından.

Annesini yada babasını kaybetmiş birinin tek bir anı daha olamayacak hayatı boyunca.

 Bu özel günler gelmeden insanların telefonlar mesajlarla doluyor, televizyonlarda günlerce aynı reklamlar dönüyor ve sokaklar boy boy pankartlarla doldurulup gözümüze gözümüze sokuluyor. 

 Gelin annesi gözünün önünde katledilmiş küçük bir kızın üzüntüsünü, daha annesinin kucağındayken babası şehit düşmüş bir çocuğun üzüntüsünü ve daha nicelerinin üzüntülerini ikiye katlamayalım gözlerine sokarak bu günlerde.

 Sırf bir kaç şirket kar marjlarını tavan seviyeye çıkartacak diye bu hayata 1-0 yenik başlayan insanların canlarını bile bile yakmayalım! Kapitalizmin bize bunu yaptırmasına izin vermeyelim!

Annelerinize ve babalarınıza her gün sarılın, eğer varsa.

Bir gün annesiz ve babasız insanlardan biri olabiliriz biz de, bu ihtimali asla unutmayalım!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 100.
100 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.