Doğrulanmış başarı

MUSA T. KAZGAN CEZALANDIRILSIN

Bu kampanya 2.077 destekçi ile değişim yarattı!


 

ORMAN VE SU İŞLERİ ADANA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ'NE 

ŞİKAYETÇİ                           : Sokak Hayvanlarını Koruma Yaşatma Rehabilitasyon ve Eğitim Derneği ( SOHAYKO) 34-210-123

ŞÜPHELİ                               : 1-MUSA T. KAZGAN 

                                     ADANA İLİ YÜREĞİR İLÇESİ ÇINARLI KÖYÜNDE İKAMET EDER

                                           

                                                2-Videoda yer alan ve videoyu kayıt eden  Kimliği meçhul  şahıslar

SUÇ TARİHİ                         :13.12.2015

AÇIKLAMA                          :

Şüphelilerden Musa T. KAZGAN isimli şahıs sahibi olduğu sosyal paylaşım sitesi facebok'ta 13.12.2015 tarihinde adana ili yüreğir ilçesi çınarlı köyünde çektiği videoyu paylaşmıştır paylaşılan video'da iki çoban köpeğinin dövüşü yer almaktadır o sırada şahıs köpeklere tekmeler atarak küfürler ederek dövüşmesini sağlamaya çalışmaktadır..İleri giderek köpeğine diğer köpeği öldürmesi talimatları vermektedir.

Bu görüntüler .videoyu izleyenlerde , öğrenen tüm vicdan sahibi insanlarda  olduğu gibi bizim ruhumuzda da derin bir yara açmıştır.Biz bir hayvan sever ve hayvan hakkı savunucusuyuz.

Bu eylemi bu kadar vahşice gerçekleştiren birinin ileride başka canlara ve insanlara da zarar verebileceği yapılan araştırmalarla sabittir. Bu suç işleme eğilimi olarak kabul edilmelidir.

 Birbirlerine kalıcı şekilde zarar veren köpekler  “can” dır.Tıpkı biz insanlar gibi doğuştan yaşam ve iyi yaşama hakkına sahip varlıklardır.Unutulmaması gereken ise Musa T. KAZGAN isimli şahısın köpeklere uyguladığı işkencedir.bu işlem 5199 sayılı kanunun ilgili maddelerince cezalandırılmalıdır.

TALEBİM                             : Bu suçun işlenmesine yardım eden,videoyu çeken,sesiyle de videoda yer alan kişi ve kişilerin  kimliğinin ve adresinin tespitini,ifadesinin alınmasını,diğer şüpheliler  ile beraber ikisi için de ayrı ayrı Makamınızca kamu davası açılmasını, yasaların verebileceği en ağır cezalar ile cezalandırılması talebinde bulunulmasını saygılarımla arz ve talep ederiz.13.12.2015Bugün Sohayko imzanı bekliyor!

Sohayko Dernegi bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «KÖPEKLERİ ZORLA DÖVÜŞTÜREN MUSA T. KAZGAN CEZALANDIRILSIN». Sohayko ve imza atan diğer 2.076 kişiye katıl.