İzmir, Urla, Gülbahçe Köyü(Mah.) yerleşik İYTE Kampüsünde köyde oturanlara ATM'ler YASAK

İzmir, Urla, Gülbahçe Köyü(Mah.) yerleşik İYTE Kampüsünde köyde oturanlara ATM'ler YASAK

Başlama tarihi:
1 Ağustos 2022
İmzalar: 328Sonraki Hedef: 500
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: uluç hanhan

Merhaba,

İzmir, Urla, Gülbahçe Köyü'nde ( Mah.) yerleşik İYTE ( İzmir Yüksek Teknoloji Enst.) Kampüsünde bulunan ATM'ler bu köyde ikamet eden herkese yasaklanmış bulunmaktadır. Yılladır para çektiğimiz ATM'lerden para çekemiyoruz.  

Cimer'e başvuru yaptım, gelen yazıda

"Öğrencilerimizin ve personelimizin güvenliğinin sağlanabilmesi amacıyla, üst yönetimce alınan karar gereği yerleşkemiz içerisinde güvenlik önlemleri arttırılmış olup bu doğrultuda enstitümüzle ilgili olmayan herhangi bir durumda vatandaşlarımızın yerleşkemize erişimleri kısıtlanmıştır. Dolayısıyla söz konusu hususa ilişkin talebinizi ilgili bankaların müdürlüklerine iletmeniz uygun olacaktır" deniyor. 

Bu yanıt maalesef bizim sorunumuzu çözmüyor. Yerleşkenizde çalışan onlarca çalışan var, en acil ihtiyaçlarınızı Gülbahçe Köylüsünden karşılıyorsunuz, bilimin insan için yapıldığını kabul ediyorsunuz. Ama sıra insanların ATM'leri kullanmasına gelince, onlara DUR diyorsunuz. Bunu da kibarca "yerleşkemize erişimleri kısıtlanmıştır" diye yazıyorsunuz. Gülbahçe Urla arası 15km. İnsanların oraya gidip gelmelerini düşünün lütfen. Bu bir maliyet. Bunu niye vatandaş çeksin? Verdiğiniz fikir de çok yerinde değil. Bankalar ATM koyacakları yerin nüfusuna bakıyorlar. Yıllar önce  başvurmuştum ve bir sonuç alamadım. O yüzden "lütfen kararınızı tekrar gözden geçiriniz ve yerleşkeyi ATM için halka açınız. Güvenlik teşkilatınız güvenliği sağlayamıyor ise  o zaman o sorunu çözünüz. 

 

 

Hemen destekle
İmzalar: 328Sonraki Hedef: 500
Hemen destekle