İzmir Mithatpaşa Caddesi Tek Yön Kararı İptal Edilmelidir.

İzmir Mithatpaşa Caddesi Tek Yön Kararı İptal Edilmelidir.

Başlama tarihi:
2 Haziran 2022
Muhatap:
İzmir Büyükşehir Belediyesi (Ukome) ve
Doğrulanmış başarı
Bu kampanya 25 destekçi ile değişim yarattı!

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Emrah ÖZBEK

İzmir Mithatpaşa Caddesi’nde yeni düzenlemeye gidilerek Konak Yönüne Doğru TEK YÖN kararı verildi.. İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), İl Emniyet Müdürlüğü’nün talebi üzerine, çift yönlü trafik akışı ve uygunsuz parklanmalar nedeniyle büyük yoğunluk yaşandığını öne sürerek  Mithatpaşa Caddesi’ni KONAK'A DOĞRU TEK YÖN kararı aldı.

Halk arasında “Depo Kavşağı” olarak bilinen 16 Sokak Kavşağı (Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi sokağı girişi) ile 99/1 Sokak Kavşağı (Küçükyalı Kavşağı / Hakimiyet-i Milliye İlkokulu önü) arasındaki kısmın, “Konak istikametine doğru tek yön” olmasına karar verildi. Yeni uygulama, 20 Mayıs Cuma sabahı saat 07.00’den itibaren başladı.

Bu kararın akabinde trafik akışına katkı sağlanamadığı gibi bölge yaşayanları ve esnafı mağdur edildi. Evlerine ulaşmak isteyen vatandaşlar bu akaryakıt enflasyonu döneminde daha uzun mesafeler kathederek evine ulaşmaya çalışmakta,esnafsa %50 den çok iş kaybına uğradığını belirterek imza kampanyaları başlattılar ve protesto yürüyüşlerinde bulundular.,Zaten ayakta zor duran bölge esnafına bu ekonomik koşullarda bir darbede bu kararla vurulmuştur. Güzergah tek yön olduğu için toplu taşıma otobüs durağı iptal olmuş ve vatandaşlarımız,özellikle yaşlı insanlarımızın bu hakkıda elinden alınmış bulunmaktadır.
Şimdi kararın gözden geçirilerek tekrar eski haline,yıllardır alışılmış şekline dönmesi için bu kampanyaya sizlerinde katkı vermesini,imzalamanızı rica ediyorum.

Doğrulanmış başarı

Bu kampanya 25 destekçi ile değişim yarattı!

Bu kampanyayı paylaş