Menderes Çöp Olmasın !!!

Menderes Çöp Olmasın !!!

Başlama tarihi:
6 Temmuz 2021
Muhatap:
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ve
İmzalar: 53Sonraki Hedef: 100
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

İzmir'in Güneyinde Tahtalı barajına ev sahipliği yapan ve  İzmir'in içme suyunun %60'ını karşılayan bir ilçeyiz. Çöpü taşınacak ilçelerdeki tüm vatandaşlarımız tahtalı barajından içme suyu kullanan ilçelerdir.  45 Km Sahil Şeridine sahip ,Tarım ve Hayvancılık alanında önde gelen, İzmir'in Havalimanının içerisinde bulunduğu yani İzmir'in Dünya'ya açılan kapısına yapılmak istenen çöp tesisine karşı bu kampanya bir direniş çağrısıdır. 

Neden mi çöp Tesisini istemiyoruz ?
Yapılacak olan Çöp tesisi baraj havzasına çok yakın bir mesafede yer almakta
Aynı zamanda bölgede 4 Mevsim 12 Ay 100'den farklı tarım ürünü ve katma değerli tarım ürünleri yetiştirilmekte olup Tescilli Satsuma mandalinasının ve Lezzetiyle damak çatlatan Portakallar, Turunçgiller yetiştirilmekte. Türkiyenin en fazla Salatalık ve Kesme çiçek üreten , Üzüm ihraç eden yaklaşık 1 Milyon Zeytin ağacına sahip Dönemsel yeşilliğin %70'ini karşılayan ilçeyiz. 25 Bin büyükbaş 45 Bin küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ve ziraat ile birlikte ülkemize yıllık 950 Milyon TL katkı sağlayan ilçeyiz.


Ayrıca çöp tesisine giden güzergah belli değildir. Alternatif yapabiliriz dedikleri yol maliyeti bertaraf tesisinden daha yüksek bir maliyet getirdiği için. Narlıdere,Buca,Balçova,Karabağlar,Gaziemir'den gelen çöp kamyonları günlük tahtalı barajının yanından geçecek, suyunu ve kokusunu tüm Menderes halkı ve İzmir çekecektir. 

Yerlisi olduğunu iddia eden Menderes belediye başkanı Mustafa Kayalar'ın bir sonraki belediye seçimlerinde adaylığı garantilemek için ben ilçemde çöp tesisi istiyorum diye ısrar etmesini şiddetle kınıyoruz.


Türkiye'nin incisi İzmir'in gözbebeği Menderes ilçemize yapılması istenen çöp tesisinin iptalini istiyoruz !
 

Hemen destekle
İmzalar: 53Sonraki Hedef: 100
Hemen destekle