Kampanya Kapatıldı

İtü bilgisayar mühendisliği öğrencileri bina istiyor

Bu kampanya 9 destekçiye ulaştı


Bilgisayar mühendisliği bölümü İTÜ'en yüksek puanlı bölümü olmasına rağmen öğrenciler ve öğretim görevlileri süründürülmektedir. 2011'de EEF' ten ayrılan bölüm kendine ait bir binası olmadığı için EEF'in binasını kullanmaktadır. Tüm fakülteler kendi binalarında rahat rahat derslerini işlerlerken bilgisayar mühendisliği bölümünün açtığı dersler sıklıkla EEF binası dışına taşınmaktadır. Ayrıca, bölüm bilgisayar olmasına rağmen bilgisayar laboratuvarı son derece bakımsız ve çirkindir (şaka değil!) ve içindeki bilgisayarların sorunları vardır. Öğrenciler dersler için başka fakültelerin laboratuvarlarını kullanmaktadır. Tüm Türkiye'de parmakla gösterilen üniversitemizin son derece seçkin bir bölümünün EEF'in üçüncü katında 4300 koridoruna sıkıştırılması ayıptır, zulümdür, cinayettir. Herkes kadar İtü bilg. Müh. öğrencileri de modern sınıflarda güncel gelişmelere uygun olarak eğitim görme hakkına sahiptir. Üstelik dünya büyük bir hızla dijital devrime doğru ilerlerken...

İtü blg. Müh. öğrencileri olarak öz vatanında garip öz yurdunda parya olmak istemiyoruz .Hiçbir şey değişmeyecek olsa bile, kampüsün o bitmeyen inşaatlarından biri hiç1 zaman bilgisayar ve bilişim fakülte inşaatı olmayacak olsa bile attığınız her imza bizim için inanın ki çok değerlidir.

Saygılar&selamlarBugün Mehmet Gencay imzanı bekliyor!

Mehmet Gencay Ertürk bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «İtü bilgisayar mühendisliği öğrencileri bina istiyor». Mehmet Gencay ve imza atan diğer 8 kişiye katıl.