İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Yaz Okulu Fiyatları Düşürülsün !

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Yaz Okulu Fiyatları Düşürülsün !

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 2.500.
2.500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın yerel basında yer bulma ihtimali artar.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörlüğü ve tarafına Suna Sarıhan bu kampanyayı başlattı

Bu sene itibariyle bütleri kaldıran üniversitemiz öğrencisine hiç bir kolaylık sağlamayıp üstüne yaz okulu için alınan kredi başı ücreti artırarak kendi öğrencisini daha fazla mağdur etmiştir.

Öğrencisinin başarısıyla övünen okulumuz çok sayıda burslu öğrencisi bulunmasına rağmen yaz okulunda bu bursları geçerli saymamaktadır. Okulun yaklaşık yüzde 50'si bursu ve binlerce Çift Anadal Programında olan öğrenci madur olmakta.

Ayrıca Bilgi Üniversitesi'nde yaz okulunda açılan herhangi bir dersin başka bir okulda daha cüzi bir fiyat ödeyerek alınmasına da engel koyan üniversitemiz bizi Bilgi Üniversitesi'nde yaz okuluna veya okulu uzatmaya mecbur bırakmaktadır!

Bilgi dışında yapılan yaz okulunda edinilen başarı ise not ortalamamıza dahil edilmemektedir. Yani Bilgi Üniversitesi dışında yaz okulu yapıp çok başarılı bir not elde etseniz de bu ortalamanıza yansımamaktadır..

Örneğin 6'şar krediden 3 ders almak isteyen öğrenci 7200 TL gibi yüksek bir miktarı ödemek zorunda bırakılıyoruz!

Zaten kredi başına çok uçuk bir fiyat olan 375 TL'yi bu sene stresli final sınavı döneminde, öğrencilerine adeta kötü bir şaka yapar gibi daha çok artırarak 400 TL talep etmeye başlayan üniversitemizi insafa davet ediyoruz !

Adı üstünde Bilgi Üniversitesi'nin parayı ve daha fazla kârı değil öğrencisini ve BİLGİYİ öncelikli tutmasını talep ediyoruz.

Peki tam olarak ne istiyoruz? 

1. Kredi başına talep edilen ücretin MAKUL seviyelere indirilmesini

2. ÖSYM Burslarının yaz okulunda da geçerli sayılmasını

3. Başka üniversitelerde yaz okulu yapılmasına izin verilmesini ve bu derslerin ortalamaya dahil edilmesini

 

Bu kampanyayı imzalayarak mecbur bırakıldığımız yaz okulunun daha makul ücretler karşılığında yapılması için verdiğimiz mücadeleye destek olabilirsiniz. Her imza bizim için çok değerli. Haydi BİLGİ'li !

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 2.500.
2.500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın yerel basında yer bulma ihtimali artar.