Bakırköyde İstanbulveİncirliCaddesinin hizmet önceliği vatandaş için olsun rant için değil

Bakırköyde İstanbulveİncirliCaddesinin hizmet önceliği vatandaş için olsun rant için değil

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 200.
200 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafına Gün Göymen bu kampanyayı başlattı

İstanbul ve İncirli Caddesi’nin hizmet önceliği vatandaş için olsun rant için değil!
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Bakırköy’ün en işlek caddelerinden olan İstanbul Caddesi ve İncirli Caddesi’nin 20 yıllık alt yapı ve üst yapısını yenileyeceği umudu ile sevinen ilçe sakinleri olarak, gelinen aşamada yaklaşık 2 yıldır süren ve hala bitmeyen çalışmalardan dolayı hem yıldık hem de bıktık.

İstanbul Caddesi’nin 2 yıldır süren çalışmaları bitmemişken, iş kazası nedeniyle bir işçi dahi ölmüşken, hesapsız, kitapsız ve de halkın görüşünü almadan yapılan çalışma, son olarak beton dubaların konulmasıyla da işin içinden çıkılmaz bir hal almıştır.

Daraltılan İstanbul Caddesi’nin genişletilen kaldırımları esnafın masa sandalye koyarak işgalciliğinin önünü açmış, ilçe belediyesine işgaliye parası adı altında ranttan başka hiç bir işe yaramamıştır.
Daraltılan cadde ise, hem trafiğin akışına engel olmuş, hem de itfaiye, ambulans gibi araçların geçişini imkansız hale getirmiştir.


Son olarak kaldırım kenarlarına konulan beton dubalar, konulduğu ilk günden beri kırılmaya başlamıştır. Vergilerimizle yapılan bu hizmetlerin böylesi bir hesapsızlıktan dolayı çöpe gitmesi, ilçe sakinleri olarak bizleri derinden yaralamaktadır.

İstanbul Caddesi üzerinde, ortalama 80 bin liraya varan yüksek kira bedelleri ödeyen esnafın da mal indirip yüklemesi neredeyse imkansız hale gelmiş, pandamı nedeniyle zaten sıkıntı çeken esnaf daha da sıkıntılı hale gelmiştir.

Daha İstanbul Caddesi’nin sorunlarıyla ilgili tepkimiz bitmeden vede tepkilere muhatap dahi bulamazken, şimdi de İncirli Caddesi’nin tek şeride düşürülmesi, düşürülen şerit alanına cep adı verilen alanlar yapılması, araçların gelişi güzel park ederek vatandaşı da sıkıntıya sokması açıklanacak bir durum olmaktan çıkmıştır.

Yapıldığı ilk günden beri, sosyal ve yerel medya üzerinden şikayetlerini bildiren ilçe halkına tek kelime açıklama yapılmadığı gibi, şikayetini bildiren vatandaşlara, ilçe halkının yüzde 80 oy verdiği CHP’li İBB’nin düşmanı vede AktRoll yakıştırmaları yapılmıştır.

Biz Bakırköy halkı olarak, birbirimize düşen değil, sorunu çözen insanlardık bu güne kadar. Yerel yönetimin son 7 yıldır yaptığı uygulamalar, tepkileri dikkate almadan yaptığı uygulamalar nedeniyle komşumuzla dahi kavga eder duruma geldik. Bizler vergilerimizin karşılığını, yapılan hizmetin esnafa, halka vede araç kullanıcılarına eşit olarak verilmesini istiyor, yapılan yanlış cadde çalışmalarının caddeleri kullanan insanların önerileri alınarak düzenlenmesini istiyoruz.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 200.
200 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.