Kadıköy-Kabataş seferleri yeniden başlasın

Doğrulanmış başarı

Kadıköy-Kabataş seferleri yeniden başlasın

Bu kampanya 38 destekçi ile değişim yarattı!
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve tarafına Ayşe Banu Tuna bu kampanyayı başlattı

Kadıköy-Kabataş arasında yapılan motor seferleri, pandeminin başlamasıyla birlikte bundan iki yıl önce durdurulmuştu. Çoğunlukla ofis çalışanlarının kullandığı bu hattın, evden çalışma sistemine geçildiğinde askıya alınması makuldü. Derken Karaköy-Eminönü-Kadıköy seferleri de birleştirildi ve yolculuğun süresi uzadı, vapurlar kalabalıklaştı.

İki yıl sonra artık herkes ofislere döndü ancak Kadıköy-Kabataş seferleri açılmadı ve Kadıköy-Karaköy-Eminönü seferleri ayrılmadı. Kabataş-Fındıklı hattında oturanlar ve çalışanlar karşıya geçmek için ya Beşiktaş'a yürümek (akşam saatlerinde trafik nedeniyle yürümek, araca binmekten daha kısa sürüyor) veya Karaköy'e gitmek zorunda. Ancak Karaköy vapurları da Kadıköy'e gitmeden önce Eminönü'ne uğradığından hem yolculuğun süresi uzuyor hem de kalabalık oluyor. 

Bir seçenek de Kabataş'tan kalkan ve Kadıköy'e uğrayan Adalar vapurunu kullanmak ancak onun için de iki katından fazla ücret ödemek gerekiyor.

İstanbul Şehir Hatları'ndan Kadıköy-Kabataş hattının yeniden açılmasını veya Kadıköy-Karaköy-Eminönü seferlerinin eskisi gibi ayrı yapılmasını talep ediyoruz. 

Doğrulanmış başarı

Bu kampanya 38 destekçi ile değişim yarattı!

Bu kampanyayı paylaş