İstanbul Üniversitesi Fakülteleriyle Bir Bütündür, Bölünemez!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 500.


Hükümet, 15 yeni üniversite kurulmasına ilişkin kanun tasarısını Meclise sundu ve bu tasarıda İstanbul Üniversitesi de dahil olmak üzere 10 üniversite bölünecek.

İstanbul'da kurulacak olan İbni Sina Üniversitesine, İstanbul Üniversitesinden bağlanacak olan fakülteler şu şekilde:

-İşletme Fakültesi

-İletişim Fakültesi

-İstanbul Tıp Fakültesi

-Veterinerlik Fakültesi

-Spor Bilimleri Fakültesi

-Sağlık Bilimleri Fakültesi

-Orman Fakültesi

-Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi

-Diş Hekimliği Fakültesi

-Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi

İstanbul Üniversitesi içindeki fakülteleriyle, öğrencileriyle, öğretim görevlileriyle, akademisyenleriyle  ve mezunlarıyla  yıllardır büyük bir bir üniversite çizgisini korumuştur ve bu şekilde de kalması gerekmektedir. Bu köklü fakültelere dokunulmaması gerektiği konusunda herkes hemfikirdir.

Bu fakülteleri haklarıyla kazanmış olan ve bu fakültelerde okumakta olan öğrenciler mağdur durumda bırakılmıştır. Öğrenciler, yetkililerin bu karardan bir an önce vazgeçmesini istemektedir.

İstanbul Üniversitesi gibi köklü bir üniversiteyi kazanmış olan öğrencilerin önemli bir bölümü İbni Sina Üniversitesi' nden diploma almış olacak ve bu, öğrencilerin yıllar boyunca vermiş oldukları emeklerinin boşa gidecek olması demektir. Öğrenciler bu konuda haklı tepkilerini dile getireceklerdir.

 

Öğrencilerin kariyerlerini ve geleceklerini olumsuz etkileyecek ve aynı zamanda İstanbul Üniversitesi'nin bütünlüğünü bozacak bu karardan bir an önce geri dönüş yapılması için bu kampanyayı imzalar mısınız?